سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان:
روز جهانی تخم‌مرغ در واقع برای یادآوری تغذیه سالم است

22 مهر 1397
سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: از تلاش همه کارکنان شبکه بهداشت و درمان تنگستان برای انتقال پيام تغذیه سالم با گرامی داشت روز جهانی تخم‌مرغ به مردم تشکر می‌کنم زیرا روز جهانی تخم‌مرغ در واقع برای یادآوری تغذیه سالم به مردم است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان، مهندس عادل مقدس عنوان داشت: استفاده بیش‌ازحد از غذاهای فست فودی و آماده، عاملی شده است تا مردم از تغذیه سالم فاصله بگیرند لذا با آموزش دانش آموزان و انتقال پیام تغذیه سالم، جسم سالم به جامعه می‌توان امیدوار بود که مردم در نحوه استفاده از مواد غذایی تجدیدنظر کنند.
وی تأکید کرد: تخم‌مرغ منبعی غنی از پروتئین است و مصرف آن با سایر مواد غذایی مانند نان، برنج و غلات که از پروتئین کمتری برخوردارند باعث تکمیل ارزش پروتئینی غذا می‌شود.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان تأکید کرد: مصرف این ماده غذایی منحصر به یک گروه سنی نمی‌شود و همه مردم باید در طول هفته از این ماده غذایی استفاده کنند.
مهندس مقدس خاطرنشان کرد: دلیل نام‌گذاری یک روز به نام روز جهانی تخم‌مرغ به دلیل اهمیت و خواص مهمی مانند بهبود عملکرد بدن، جبران کمبود آهن، جبران کمبود مواد مغذی، پایین آورنده کلسترول، بهبود سلامت مغز، تقویت قوه بینایی، تقویت استخوان‌ها، حفظ سلامت پوست و مو، حفظ انرژی بدن، تقویت سیستم ایمنی بدن، حفظ سلامت کبد و کاهش ریسک ابتلا به سرطان سینه می‌باشد.
انتهای پیام/ ن.ا 3010
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
روز.جهانی.تخم‌مرغ     مهندس.عادل.مقدس     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان        

تاریخ بروز رسانی:   22 مهر 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >