به مناسبت هفته ناجا؛
همایش طلایه‌داران فرهنگ ترافیک در گناوه برگزار شد

23 مهر 1397
به مناسبت هفته ناجا همایش طلایه‌داران فرهنگ ترافیک در دبستان شاهد دکتر حسابی گناوه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه؛ همایش طلایه‌داران فرهنگ ترافیک به مناسبت هفته ناجا در دبستان شاهد دکتر حسابی گناوه با حضور مسئولان انتظامی، راهنمایی و رانندگی، شبکه بهداشت و درمان، آموزش‌وپرورش، شهرداری و شورای شهر و گروهی از همیاران پلیس برگزار شد.
در این همایش آموزش مقررات راهنمایی و رانندگی برای دانش آموزان و نکاتی که بیشتر کودکان و نوجوانان باید رعایت کنند توسط کارشناسان بیان شد.
فرمانده انتظامی شهرستان گناوه در حاشیه این همایش گفت: این همایش باهدف نهادینه کردن فرهنگ ترافیک و راهنمایی و رانندگی در خانواده‌ها و آموزش این قوانین به کودکان و همیاران پلیس و مربیان و اولیاء برگزارشده است.
سرهنگ حسین احمدی افزود: این فرهنگ‌سازی باید از سنین کودکی با توجه به نقش و جایگاهی که خانواده‌ها در جامعه دارا هستند آغاز شود تا کودکان از همان ابتدا با این قوانین و فرهنگ آشنا شوند.
وی ادامه داد: نهادینه کردن فرهنگ راهنمایی و رانندگی و انتقال این فرهنگ از طریق دانش آموزان به خانواده‌ها از اهداف پلیس است.
احمدی تصریح کرد: هرساله کارت‌های همیار پلیس در مدارس مختلف بین دانش آموزان همیار پلیس توزیع می‌شود و همیاران پلیس در مدارس انتخاب می‌شوند، از این همیاران در انتقال فرهنگ راهنمایی و رانندگی به جامعه بخصوص خانواده‌ها استفاده می‌شود.
وی گفت: در زمینه سلامت اجتماعی نیز فرزندان باید در انتخاب دوستان خود از والدین کمک بگیرند و خانواده‌ها نیز باید در این زمینه کودکان خود را راهنمایی و کمک کنند و از دوستان ناباب دور کنند.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گناوه نیز گفت: آموزش و فرهنگ‌سازی در جهت پیشگیری از حوادث بخصوص حوادث ترافیکی بسیار لازم و ضروری است که دانش آموزان باید به‌عنوان یاور پلیس در هنگام رانندگی، به والدین خود نکات مهم راهنمایی و رانندگی را گوشزد کنند.
علیرضا یوسفی افزود: موضوعاتی در بحث حمل‌ونقل ترافیک وجود دارد که اگر رعایت نشود در تشدید آلودگی هوا، ترافیک سنگین و عدم ایمنی مشکلاتی را ایجاد خواهند کرد.
وی ادامه داد: امروزه با توسعه سفرهای شهری و بین‌شهری در جامعه، آموزش مهارت کاهش آسیب‌ها بسیار ضروری به نظر می‌رسد.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان گفت: خداوند دو نعمت بزرگ به ما عطا فرموده یکی نعمت سلامتی و دیگری امنیت است؛ نعمت امنیت را ما مدیون نیروی انتظامی هستیم که به‌صورت شبانه‌روزی از شهرها و مرزهای ما محافظت می‌کنند.
در این همایش هدایایی به دانش آموزان و همیاران پلیس اهداء شد.

انتهای پیام/ م.ن ۳۰۸۰

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
همایش     هفته.ناجا     سرهنگ.حسین.احمدی     معاون.بهداشتی     مهندس.علیرضا.یوسفی        

تاریخ بروز رسانی:   23 مهر 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >