طرح آهن یاری و مکمل یاری ویتامین D در مدارس شهرستان بوشهر آغاز شد

23 مهر 1397
طرح آهن یاری و مکمل یاری ویتامین D در شهرستان بوشهر به‌صورت نمادین در دبیرستان متوسطه اول شهید سهام خیام بوشهر اجرا شد.

معاون فنی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر در همایش افتتاحیه طرح آهن یاری و مکمل یاری ویتامین D گفت: هم‌زمان با آغاز این طرح ملی، دانش آموزان پایه اول و دوم متوسطه شهرستان بوشهر، زیرپوشش این طرح قرار می‌گیرند.
مهندس حمید حبیبی نیا اضافه داد: دانش آموزان در این طرح باید به مدت ۱۶ هفته، هر هفته یک قرص آهن و به مدت ۹ ماه، هرماه یک پرل ویتامین D مصرف کنند.
وی اضافه داشت: با توجه به اینکه دانش آموزان در این دوره در سنین رشد قرار دارند و با کمبود ویتامین D روبه‌رو هستند بهترین مکمل ویتامین D هست که با جذب کلسیم، کمک به فرآیند رشد و استخوان‌سازی می‌کند.
ایشان افزود: فقر آهن در بدن می‌تواند منجر به کم‌خونی، خستگی زودرس، رنگ‌پریدگی و افت تحصیلی دانش آموزان شود که امیدواریم با اجرای این طرح گامی بلند در راستای ارتقای سطح سلامت دانش آموزان برداشته شود.
مدیرکل آموزش‌وپرورش استان بوشهر در این همایش با تأکید بر توجه به دانش آموزان ازنظر جسمی و روانی و اجتماعی اظهار داشت: نوع رژیم غذایی، تغذیه و تأثیرات آن به‌طورکلی در زندگی فردی، اجتماعی و نوع زندگی ما مشهود است.
ناصر کرمی از تحت پوشش قرار گرفتن ۴۰ درصد دانش آموزان استان در طرح آهن یاری خبر داد و افزود:۴۰ درصد از دانش آموزان استان تحت پوشش طرح آهن یاری قرار دارند و این طرح باید به مدت ۴ ماه در مدارس متوسطه اول دختران و تمامی مدارس متوسطه دوم دختران اجرا شود.
مدیرکل آموزش‌وپرورش استان بوشهر بابیان اینکه ۱۶هزار قرص آهن در اختیار دانش آموزان قرار می‌گیرد افزود: طرح ویتامین دی حدود ۹۰ درصد از دانش آموزان استان را تحت پوشش دارد و این طرح در تمامی مدارس متوسطه اول و دوم دختران و پسران به مدت ۹ ماه، هرماه یک قرص اجرا می‌شود.
کرمی بابیان اینکه در کشور ما بنا به اظهارات کارشناسان، نوع غذا و سبک رژیم غذایی دچار اشکال است تصریح کرد: دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور تفاهم‌نامه‌ای با آموزش‌وپرورش برای آگاهی بخشی به دانش آموزان قصد دارند تا این نقص را در تمام خانواده‌ها برطرف کنند.
همایش افتتاحیه طرح آهن یاری و مکمل یاری ویتامین دی در دبیرستان متوسطه اول شهید سهام خیام با حضور مسئولین آموزش‌وپرورش، بنیاد شهید، دانشگاه علوم پزشکی و مرکز بهداشت شهرستان بوشهر به‌صورت نمادین برگزار شد.
انتهای پیام/ ا.س- ۳۰۰۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
آهن.یاری     مکمل.یاری     معاون.فنی     مهندس.حمید.حبیبی‌نیا     ناصر.کرمی     مرکز.بهداشت.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   23 مهر 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >