نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه بوشهر:
تدوین نقشه جامع سلامت ملی و استانی ضروری است

23 مهر 1397
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه بوشهر گفت: تدوین نقشه جامع سلامت ملی و استانی حسب آمار و پس‌ازآن مدیریت اجرایی جهت پیشگیری تعمیق سلامت و ایجاد زیرساخت‌های مناسب این حوزه یک ضرورت است.

آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در دیدار هیأت رییسه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تشکر از مسئولین این دانشگاه جهت تلاش در عجین کردن نگاه فرهنگی در حوزه سلامت، اظهار داشت: اگر حوزه سلامت در یک بستر و پیوست فرهنگی نباشد قطعاً کم نتیجه خواهد بود و بسیاری از کارها نیاز به اعاده خواهد داشت.
نماینده مقام معظم رهبری در استان و امام‌جمعه بوشهر بابیان اینکه دولت باید به حوزه سلامت نگاه ویژه‌ای داشته باشد و بخش عظیمی از حوزه توسعه و پیشرفت، مترتب بر حوزه سلامت است تأکید کرد: حوزه سلامت یکی از مهم‌ترین ارکان هندسه یک نظام و از مقوله‌های حیاتی و استراتژیک است.
وی بابیان اینکه بخش زیادی از اعتبارات یک کشور مترتب بر صنعت حوزه پزشکی و درآمدزایی و اشتغال این حوزه است، گفت: اگر حوزه سلامت خوب مدیریت نشود بخش عظیمی از اعتبارات کشور صرف رفع اشکالات و ایرادات خواهد شد که هزینه‌های زیادی برای کشور به دنبال خواهد داشت.
امام‌جمعه بوشهر تصریح کرد: در دوره‌های گوناگون با پیشرفت صنعت، نوع تغذیه و شرایط اجتماعی، همواره با بیماری‌های نو پیدا مواجه هستیم به همین خاطر باید در عرصه تعمیق و تقویت حوزه سلامت در حوزه‌های شخصی و اجتماعی برنامه‌های مدون داشته باشیم.
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام‌جمعه بوشهر اظهار داشت: در استان بوشهر باوجود ظرفیت و استعدادهای فراوان، چون از دیرباز نگاه جامع نبوده، در برخی زمینه‌ها پیشرفت‌های خوبی صورت نگرفته است به همین خاطر باید در استان با نگاه سند محور و دانایی بنیان، کارهای بزرگ و زیربنایی انجام گیرد.

انتهای پیام/م.غ 1023

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
دیدار     نماینده.ولی.فقیه     آیت‌الله.غلامعلی.صفایی‌بوشهری     هیات.رییسه    

تاریخ بروز رسانی:   23 مهر 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >