نوزاد پسر در آمبولانس مرکز خدمات جامع سلامت تنگ ارم متولد شد

24 مهر 1397
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، با کمک مامای تسهیلات زایمانی شهر تنگ ارم، نوزاد پسر عجول در آمبولانس مرکز خدمات جامع سلامت تنگ ارم دیده به جهان گشود.

سرپرست مرکز خدمات جامع سلامت تنگ ارم در این خصوص گفت: مادر باردار ۳۲ ساله، ساکن شهر تنگ ارم در هفته ۳۸ بارداری با وضعیت پارگی کیسه آب بدون انقباضات رحمی به واحد تسهیلات زایمانی این مرکز مراجعه کرد و دکتر صفری پزشک شیفت بعد از انجام معاینات پزشکی و با توجه به شرایط مادر باردار دستور اعزام مادر به بیمارستان شهید گنجی برازجان به همراه مامای تسهیلات زایمانی توسط آمبولانس مرکز خدمات جامع سلامت تنگ ارم را داد.
یعقوب ارمی افزود: این مادر سابقه زایمان در کمتر از ۳ ساعت را در بارداری اول خود را داشته است و با اعزام مادر باردار توسط آمبولانس مرکز خدمات جامع سلامت، در مسیر تنگ ارم به برازجان، به علت افزایش دامنه‌های درد مادر، زایمان توسط مامای تسهیلات این مرکز به‌صورت موفق در آمبولانس در حوالی شهر برازجان انجام شد.
سرپرست مرکز خدمات جامع سلامت تنگ ارم تصریح کرد: مادر و نوزاد بعد از اقدامات درمانی لازم و مؤثر توسط همان آمبولانس برای انجام مراقبت‌های بیشتر به بیمارستان شهید گنجی برازجان انتقال یافتند.
یعقوب ارمی خاطرنشان کرد: حال عمومی مادر و نوزاد خوب گزارش‌شده و پس از اقدامات درمانی و بهداشتی در بخش زنان و زایمان، ترخیص شده‌اند
 جمعیت تحت پوشش این واحد بهداشتی در حدود ۱۱ هزار نفرمی باشد که در فاصله ۸۵ کیلومتری تا مرکز شهرستان واقع‌شده و به‌صورت شبانه‌روزی در حال ارایه خدمات به جمعیت تحت پوشش بخصوص گروه مادران باردارمی باشد.
گفتنی است، واحد تسهیلات زایمانی به‌صورت شبانه‌روزی با حضور ۲ ماما به‌صورت چرخشی در این واحد مشغول به خدمت می‌باشند.
مامای تسهیلات زایمانی کمک‌کننده به این زایمان، فاطمه توانگر و راننده آمبولانس میثم حیدری بوده است.

 
انتهای پیام/ س.غ ۳۰۳۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
تولد.نوزاد     اورژانس115     یعقوب.ارمی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان     تنگ.ارم    

تاریخ بروز رسانی:   24 مهر 1397

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >