معاون فنی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر:
رعایت مسایل ایمنی و بهداشتی در محوطه و حریم شناگاه‌ها ضروری است

25 مهر 1397
معاون فنی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: رعایت مسایل ایمنی و بهداشتی در محوطه و حریم شناگاه‌ها ضروری است.

مهندس حمید حبیبی نیا افزود: امکانات بهداشتی و رفاهی مانند آب آشامیدنی سالم، حمام و سرویس بهداشتی در شناگاه‌ها برای شناگران ضروری است.
معاون فنی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر در خصوص آلودگی بهداشتی و زیستی در محیط شناگاه‌ها اظهار داشت: با توجه به استفاده روزافزون از شناگاه‌های ساحلی و تفریحات آبی، در صورت آلودگی این‌گونه محیط‌ها به عوامل بیماری‌زا و آلاینده‌ها، سلامت شناگران همشهری و محیط‌زیست با خطر جدی مواجه خواهد شد.
مهندس حمید حبیبی نیا اضافه داشت: آنالیز باکتریولوژی نمونه‌های آب سواحل و شناگاه‌ها برای تعیین میزان خطرات و آلودگی به‌تنهایی کافی نبوده و پایش شرایط بهداشتی و زیست‌محیطی حایز اهمیت می‌باشد.
وی فراهم نمودن امکانات را جهت دفع صحیح فاضلاب و پسماند محوطه شناگاه ضروری دانست و تصریح کرد: شناگاه‌ها می‌بایست دارای امکانات بهداشتی و رفاهی مطلوبی بوده به‌گونه‌ای که شناگران به آب آشامیدنی سالم، حمام و سرویس بهداشتی دسترسی داشته باشند.
معاون فنی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر اضافه داشت: به‌منظور جلوگیری از ورود آلاینده‌ها به‌ویژه آلاینده‌های نفتی که ناشی از وسایط نقلیه موتوری دریایی و همچنین به‌منظور رعایت مسایل ایمنی در نظر گرفتن حریم شناگاه‌ها ضرورت دارد.
مهندس حمید حبیبی نیا در توصیه‌ای به شهروندان عنوان داشت: در زمان ورود به شناگاه‌ها به رنگ پرچم‌ها دقت نمایند به‌گونه‌ای که شناگاه‌های دارای پرچم آبی نشانگر شرایط خوب و شناگاه‌های دارای پرچم زرد نشانگر شرایط نامناسبی برای شنا کردن بوده و همچنین شناگاه‌های فاقد پرچم قابلیت شنا را ندارند.
معاون فنی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر خاطرنشان کرد: در راستای حفظ و ارتقاء سلامت عمومی و اطلاع‌رسانی مناسب به مردم جهت خود مراقبتی و همچنین اجرای همکاری مشترک بین مرکز بهداشت، محیط‌زیست و شهرداری دومین کمیته ایمنی شنا گاه‌ها طبق روال فصول گذشته با حضور نمایندگان این ادارات در سالن اجتماعات مرکز بهداشت برگزار شد.
انتهای پیام/ ا.س- ۳۰۰۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
شناگاه     معاون.فنی     مهندس.حمید.حبیبی‌نیا     مرکز.بهداشت.بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   25 مهر 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >