سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر:
ایستگاه سلامتی در دانشگاه خلیج‌فارس بوشهر برپا شد

28 مهر 1397
مرکز بهداشت شهرستان بوشهر به مناسبت گرامیداشت هفته سلامت روان اقدام به برپایی غرفه‌‌های سلامت در دانشگاه خلیج‌فارس بوشهر کرد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر؛ سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر عنوان داشت: به مناسبت هفته سلامت روان که با شعار ((سلامت روان جوانان و نوجوانان: جهان در حال تغییر)) نام‌گذاری شده است مرکز بهداشت شهرستان بوشهر با همکاری کانون دانشجویی همیاران سلامت دانشگاه خلیج‌فارس به‌منظور آگاهی بخشی عمومی در خصوص سلامت فردی و خانوادگی، اقدام به برپایی ایستگاه سلامتی در دانشکده ادبیات واقع در دانشگاه خلیج‌فارس بوشهر کرد.
مهندس حسن فخرایی افزود: در این ایستگاه کارشناس سلامت روان، تغذیه، پزشک و مراقب سلامت مرد و زن به اندازه‌گیری فشارخون، قد و وزن، آزمایش قند خون، خطرسنجی‌های اولیه جهت پیشگیری و مراقبت از بیماری‌های قلبی عروقی و دیابت، غربالگری و به حدود ۱۰۰ نفر از دانشجویان خدمات ارائه دادند.
فخرایی بیان داشت: کارشناس سلامت روان مرکز بهداشت علاوه بر مشاوره روان‌شناختی، آموزش خود مراقبتی، سبک سالم روانی ـ اجتماعی و پیشگیری از اعتیاد به‌صورت مشاوره فردی و چهره به چهر به دانشجویان پرداخته و علاقه‌مندان را جهت مراجعه به مراکز تحت پوشش برای دریافت خدمات رایگان راهنمایی کردند.
وی تصریح کرد: آموزش‌های لازم نیز با استفاده از روش‌های توضیح و ارائه کتابچه و پمفلت ‌های علمی ساده و روان، به مراجعین داده شد و تعداد زیادی از افراد باسابقه بیماری و در معرض خطر، جهت انجام آزمایش‌های قند، چربی خون و ویزیت رایگان به آزمایشگاه ارجاع داده شدند.
مهندس حسن فخرایی برپایی این‌گونه طرح‌ها را در سطح شهر مفید خواند و افزود: اجرای این طرح‌ها علاوه بر ارتقای سطح سلامت دانشجویان و جوانان می‌تواند به آگاهی بخشی عمومی نیز کمک قابل‌توجهی نماید.


انتهای پیام/ ا.س- ۳۰۰۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
مرکز.بهداشت.شهرستان.بوشهر     گرامیداشت.هفته.سلامت.روان     دانشگاه.خلیج.فارس     غرفه.سلامت     سرپرست.مرکز.بهداشت.بوشهر     حسن.فخرایی    
جهان.در.حال.تغییر    

تاریخ بروز رسانی:   28 مهر 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >