آغاز طرح دهان و دندان عاری از پوسیدگی ویژه دانش آموزان پایه ششم ابتدایی در شهرستان بوشهر

29 مهر 1397
سرپرست مرکز بهداشت شهرستان بوشهر از اجرای طرح دهان و دندان عاری از پوسیدگی به بیش از ۵۰۰۰ دانش‌آموز مقطع ششم ابتدایی در سال تحصیلی جدید خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، مهندس حسن فخرایی گفت: طرح دهان و دندان عاری از پوسیدگی دندان ویژه دانش آموزان پایه ششم ابتدایی شهرستان بوشهر با همکاری اداره آموزش‌وپرورش و مرکز بهداشت آغاز شد.
فخرایی گفت: با شروع این طرح در کلیه مدارس پایه ششم، ضمن شناسایی و معاینه پوسیدگی دندان بیش از ۵۰۰۰ دانش‌آموز، همچنین در طول سال تحصیلی ۹۸-۹۷ این خدمات توسط دندان‌پزشکان مستقر در مراکز دولتی و یا کلینیک‌های سیار به آن‌ها ارائه می‌شود.
وی افزود: در این برنامه خدمات دندانپزشکی به دانش آموزان بی‌بضاعت و افراد نیازمندی که از سوی آموزش‌وپرورش معرفی می‌شوند به‌صورت رایگان ارائه می‌شود.
فخرایی بابیان اینکه متأسفانه برخی از مردم به دندان به‌عنوان عضوی از بدن اهمیت نمی‌دهند و این باعث می‌شود که رسیدگی به این عضو مهم بدن را در اولویت سلامت خود قرار ندهند افزود: خدمات دندان‌پزشکی هزینه‌بر است و متأسفانه برخی از مردم توان پرداخت این هزینه‌ها را ندارند، اما هزینه‌های پیشگیری به‌مراتب کمتر از خدمات تخصصی است و مردم باید نسبت به پیشگیری آگاه‌سازی شوند.
انتهای پیام/ ا.س- ۳۰۰۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
مرکز.بهداشت.شهرستان.بوشهر     طرح.دهان.دندان.عاری.از.پوسیدگی     مقطع.ابتدایی     پایه.ششم     سال.تحصیلی.جدید     مهندس.حسن.فخرایی    
سرپرست.مرکز.بهداشت.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   29 مهر 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >