رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
سلامت مردم در مناطق صنعتی جنوب استان باید سالانه مورد آزمایش قرار گیرد

7 آبان 1397
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در حوزه عسلویه باید یک مطالعه کلی از سلامت مردم میزبان صنایع انجام و معاینات و آزمایش‌های مخصوص سالیانه انجام شود.

دکتر سعید کشمیری در نشست بررسی وضعیت آلایندگی شهرستان‌های جنوبی استان بوشهر گفت: بدون شک دسترسی به وضعیت سلامت پیرامون عسلویه و آلاینده بودن واحدهای پالایشگاهی و پتروشیمی با بررسی نتیجه آزمایش‌ها و معاینات مطلوب‌تر خواهد بود.
پیگیری برای راه‌اندازی آزمایشگاه تشخیص سلامت
دکتر کشمیری خاطرنشان کرد: به‌منظور دسترسی مطلوب به اطلاعات و وضعیت سلامت مردم به دنبال راه‌اندازی آزمایشگاه مجهز تشخیص سلامت در شهرستان عسلویه هستیم.
مدیران متخلف پتروشیمی‌ها در عسلویه به دادگاه معرفی می‌شوند
مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری بوشهر نیز گفت: با تشکیل شعبه قضایی ویژه، برخورد با مدیران متخلف پتروشیمی‌ها و پالایشگاه‌ها که مبادرت به آلوده کردن محیط‌زیست و تهدید سلامت مردم می‌کنند در دستور کار قرار گرفت.
واحدهای پتروشیمی و پالایشگاهی ملزم به تهیه پیوست سلامت شدند
عباس برزگر زاده گفت: در راستای اجرای قانون برنامه‌های پنجم و ششم توسعه، واحدهای پتروشیمی و پالایشگاهی عسلویه ملزم به تهیه پیوست‌های سلامت و محیط‌زیست شدند.
برزگر زاده افزود: با توجه به دریافت گزارش‌های رسمی و غیررسمی پیرامون مسائل بهداشتی و زیست‌محیطی، نشست‌هایی باهدف جلوگیری از انتشار آلایندگی‌ها در عسلویه آغازشده است.
وی بیان کرد: در این راستا با توجه به اینکه هیچ‌کدام از واحدهای پالایشگاهی و پتروشیمی عسلویه پیوست‌های سلامت و محیط‌زیست را نداشتند آن‌ها در گام نخست مکلف به تهیه این پیوست‌ها شدند.
برزگر زاده ادامه داد: با توجه به شرایط خطرناک کنونی تداوم فعالیت عسلویه بدون لحاظ کردن مسائل سلامت و محیط‌زیستی ظلم آشکار به نسل‌های کنونی و آینده است.
انتهای پیام/ م.پ-1025
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
رییس.دانشگاه     دکتر.سعید.کشمیری     دانشگاه.علوم.پزشکی.بوشهر     عسلویه     معاینات     آزمایشهای.سالیانه    
سلامت.مردم.عسلویه    

تاریخ بروز رسانی:   7 آبان 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >