رییس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان خبر داد:
ارایه بیش از 500 خدمات NICU به نوزادان در این شهرستان

13 آبان 1397
رییس بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان گفت: بخش NICU بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان کنگان در مردادماه سال 95 راه‌اندازی شده و تاکنون 560 خدمات NICU به نوزادان در این شهرستان ارایه شده است.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان؛ دکتر حسن حیدری گفت: در راستای طرح تحول نظام سلامت و با توجه به نیاز مبرم منطقه جنوب استان بوشهر بخش ویژه نوزادان در بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان راه‌اندازی شد.
وی افزود: پیش از راه‌اندازی NICU در بیمارستان کنگان نوزادان نارس و دارای مشکل اعزام می‌شده که به دلیل بُعد مسافت خطر زیادی جان نوزادان را تهدید می‌کرد ازاین‌رو لزوم راه‌اندازی این بخش مهم و حیاتی بسیار قابل‌مشاهده بود.
 وی ضمن تقدیر از کارکنان این بخش اظهار داشت: این بخش با هشت تخت NICU تحت نظارت پزشک متخصص نوزادان همراه با کادر پرستاری مامایی مجرب به‌صورت شبانه‌روزی عهده‌دار مراقبت از نوزادان نارس و بدحال بوده همچنین این بخش دارای 11 پرستار و 1 ماما و 2 پزشک متخصص اطفال است.
به‌کارگیری روش مراقبت پوست باپوست (kmc) در بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان
مسئول بخش NICU بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان گفت: به‌کارگیری روش مراقبت پوست به پوست به همت پرستاران این بخش همواره با نظارت مسئول بخش نوزادان برای مراقبت از نوزادان بستری‌شده به کار گرفته می‌شود.
 فریده روشن افزود: یکی از بارزترین مراقبت‌هایی که می‌توان به آن اشاره کرد نوزاد 26 هفته با وزن 900 گرم اشاره کرد که پس از 2 ماه مراقبت در بخش ویژه نوزادان با وزن حدود یک کیلو و پانصد گرم، با وضعیت جسمی کاملاً سالم ترخیص شد.
وی ادامه داد: به حداقل رساندن میزان صدا باهدف نزدیک شدن به استانداردهای جهانی، استفاده کارکنان از کفش‌های مناسب، حداقل استفاده از آلارم‌ها، صحبت کردن آرام  و نیز آموزش والدین برای رعایت سکوت و ایجاد حداقل صدا به‌منظور ایجاد فضایی آرام برای نوزادان، بخشی از خدمات این بخش می‌باشد.
مسئول بخش NICU بیمارستان امام خمینی (ره) کنگان گفت: همواره اقدامات قابل‌توجهی برای محافظت از تحریک بینایی نوزادان صورت می‌گیرد که می‌توان به خاموش کردن لامپ‌ها و منابع نوری اضافی، نصب لامپ‌ها روی دیوارهای جانبی برای جلوگیری از تابش نور مستقیم به چشم نوزادان، قرار دادن پوشش روی انکوباتورها و نیز انجام غربالگری نوزادانی که نیاز به تشخیص و درمان به‌موقع جهت پیشگیری از نابینایی دارند، اشاره کرد.
فریده روشن بیان داشت: به تأخیر انداختن اقدامات درمانی و تشخیصی در زمانی که نوزاد خواب است، تلاش کارکنان برای انجام هم‌زمان چند اقدام درمانی یا تشخیصی، ایجاد اتاق مخصوص برای مادران به‌منظور تماس نزدیک والدین نوزاد بستری‌شده برای تسریع در روند تکامل نیز از دیگر خدمات بخش ان آی سی یو بیمارستان کنگان می‌باشد.

انتهای پیام/ م.ص 4020

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
nicu     دکتر.حسن.حیدری     فریده.روشن     بیمارستان.امام.خمینی     شهرستان.کنگان    

تاریخ بروز رسانی:   13 آبان 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >