مشارکت تیم‌های اورژانس ۱۱۵ در مانور پدافند غیرعامل مدارس شهرستان دشتستان

13 آبان 1397
به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، به مناسبت هفته پدافند غیرعامل، مانور تخلیه اضطراری و امداد و نجات با حضور نیروهای اورژانس ۱۱۵، هلال‌احمر و آتش‌نشانی در هنرستان پسرانه علم و صنعت و دبیرستان دخترانه پروین اعتصامی شهر برازجان برگزار شد.

فرماندار شهرستان دشتستان در مانوری که به مناسبت هفته پدافند غیرعامل در مدارس شهرستان برگزار شد، گفت: هدف اصلی از اجرای این مانور‌ها بالا بردن سطح آگاهی دانش آموزان و حتی اولیاء و مربیان برای ایمنی، مقاومت و همچنین برخورد درست با حوادث است.
دکتر ارسلان زارع تصریح کرد: استان بوشهر یکی از استان‌های حادثه‌خیز کشور است که به این منظور باید اقداماتی که در هنگام وقوع حادثه و بعدازآن باید انجام شود را به مردم و به‌ویژه دانش آموزان آموزش دهیم.
وی خاطرنشان کرد: در راستای آموزش نکات ایمنی به دانش آموزان دو اصل مهم باید رعایت شود، اصل اول آموزش پناهگیری مناسب و صحیح در هنگام وقوع حادثه است.
دکتر ارسلان زارع افزود: اصل دوم که باید به آن توجه شود، آموزش خروج صحیح از محل حادثه است زیرا اگر در مدارس و دانشگاه‌ها هنگام وقوع حادثه، خارج شدن از محل به‌درستی صورت نگیرد به علت کثرت و هجوم ناگهانی بیشترین تلفات در این مکان‌ها صورت می‌گیرد.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان نیز گفت: مرکز مدیریت و فوریت‌های پزشکی شهرستان دشتستان، طبق برنامه زمان‌بندی‌شده و با شروع سال تحصیلی به‌صورت مدون و مستمر در مدارس به آموزش نکات ایمنی و مقاومت در برابر حوادث طبیعی به دانش آموزان و باهدف کاهش آسیب‌های ناشی از حوادث می‌پردازند.
مهندس ماریا خویش دوست افزود: در مانور پدافند غیرعامل، تیم اورژانس ۱۱۵ به تریاژ مصدومین و جداسازی آن‌ها پرداخته و مصدومین توسط آمبولانسی که در محل مانور مستقر بود، به بیمارستان اعزام شدند.
گفتنی است، مانور پناهگیری و تخلیه اضطراری به مناسبت هفته پدافند غیرعامل با حضور فرماندار، مسئولین ادارات و گروه‌های امداد و نجات، آتش‌نشانی، شبکه بهداشت و درمان در هنرستان پسرانه علم و صنعت و دبیرستان دخترانه پروین اعتصامی شهرستان دشتستان برگزار شد.
انتهای پیام/ س.غ ۳۰۳۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
پدافند.غیرعامل     فرماندار     دکتر.ارسلان.زارع     مهندس.ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    
   

تاریخ بروز رسانی:   13 آبان 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >