اخلاق و حرفه پزشکی، نوجوان تنگ ارمی را از مرگ نجات داد

19 آبان 1397
نوجوان تنگ ارمی که در اثر تصادف با موتورسیکلت دچار صدمات جدی شده بود، با تلاش تیم پزشکی مرکز خدمات جامع سلامت تنگ ارم از مرگ نجات یافت.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، سرپرست مرکز خدمات جامع سلامت تنگ ارم در تشریح این حادثه گفت: نوجوان ۱۷ ساله از اهالی شهر تنگ ارم که بر اثر تصادف با موتورسیکلت از ناحیه  سر، دست‌وپا ضربات شدیدی به مصدوم واردشده بود با ضریب هوشی پایین و خونریزی از گوش  توسط همراهان وی به مرکز خدمات جامع سلامت تنگ ارم انتقال یافت.

یعقوب ارمی اظهار داشت: تیم سلامت مرکز خدمات جامع سلامت تنگ ارم به سرپرستی دکتر سعید حاجی نسب سریعاً بر بالین بیمار تصادفی حضور یافته و اقدامات اولیه  درمانی را با کمک سایر اعضاء تیم سلامت آغاز کردند.
مسول تیم سلامت مرکز خدمات جامع سلامت تنگ ارم نیز گفت: به دلیل صدمات شدیدی که به ناحیه سر و گردن مصدوم واردشده بود، ضریب هوشی و همچنین تنفس و ضربان قلب بیمار بسیار ضعیف بود، با دادن اکسیژن ، تخلیه خونریزی از مجاری داخلی با دستگاه ساکشن و تزریق دارو تا حدودی این علائم بهبود نسبی یافت و برای ثابت نگه‌داشتن گردن و دست و پای مصدوم، از کولار گردن وآتل فیکس استفاده شد.
دکتر سعید حاجی نسب افزود: بعد از اقدامات اولیه درمانی در مرکز خدمات جامع سلامت تنگ ارم و بهبود نسبی وضعیت مصدوم با هماهنگی مرکز پیام اورژانس شهرستان، اقدام به اعزام مصدوم به بیمارستان شهید گنجی برازجان توسط آمبولانس اورژانس جاده‌ای تنگ ارم نمودیم.
وی همچنین گفت: مصدوم به لحاظ شرایط وخیمی که داشتند، در طول مسیر چندین بار بیهوش شدند که با حضور و اقدامات به‌موقع پزشک و تکنسین اورژانس (تزریق آمپول و انجام عملیات حیاء قلبی ریوی (CPR) موفق به نجات جان بیمار از مرگ شدند.
بر اساس گزارش‌های رسیده از بیمارستان شهید گنجی برازجان، با اقدامات بموقع درمانی و اخلاق پزشکی، تیم سلامت مرکز خدمات جامع سلامت تنگ ارم، مصدوم با شرایط مطلوبی برای شروع درمان‌های تخصصی به بیمارستان شهید گنجی برازجان انتقال یافت و هم‌اکنون بیمار دارای وضعیت مطلوبی به لحاظ ضریب هوشی، وضعیت تنفس و ضربان قلب می‌ باشد.

انتهای پیام/ س.غ ۳۰۳۰

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
احیا     یعقوب.ارمی     دکتر.سعید.حاجی‌نسب     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گنجی    

تاریخ بروز رسانی:   19 آبان 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >