رییس دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خبرداد:
فعالیت موفق آموزش مجازی و بین‌المللی‌سازی آموزش در این دانشگاه

30 آبان 1397
رییس دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از فعالیت موفق آموزش مجازی و بین‌المللی‌سازی آموزش در این دانشگاه خبر داد.

دکتر شهناز پولادی در نشست با معاون پرستاری وزیر بهداشت و اعضای هیات علمی دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: در طرح تحول نظام سلامت 12بسته آموزشی وجود داشته که به دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور ابلاغ شده و دو بسته آموزش مجازی و بین‌المللی سازی آموزش در این دانشگاه بسیار فعال در حال فعالیت است.
وی تصریح کرد: از آنجایی که منابع انسانی قوی برای تدریس در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر مشغول به خدمت هستند مقطع کارشناسی ارشد نیز به این دانشکده اضافه شده است.
دکتر پولادی بیان داشت: دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به سمتی در حرکت حال است که وب کنفرانس‌ها را در سطح بین‌المللی برگزار کرده و دیگر نیازی به حضور اساتید خارجی در این دانشگاه احساس نمی‌شود.
رییس دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: کمیته‌های فعال دانشجویی شامل کمیته علمی، کمیته شورای دانشجویی پرستاری، کمیته پژوهشی و کمیته اخلاق حرفه‌ای به صورت فعال در دانشکده مشغول به فعالیت هستند و جلسات آنان به صورت مداوم و پیگیر در حال برگزاری است.
وی اظهار داشت: این دانشکده زیر ساخت‌های لازم برای ایجاد سه رشته کارشناس ارشد سالمندی، کارشناسی ارشد ویژه و دکترای پرستاری را فراهم کرده و امید است بتوانیم در آینده‌ای نزدیک این سه رشته را راه‌اندازی کنیم.
مدیر گروه پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: اولین دوره کارشناسی پرستاری در سال 1367 در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر تاسیس شده و تاکنون سی دوره بدون وقفه پذیرش دانشجوی پرستاری انجام شده و بیش از هزار دانشجو از این رشته فارغ التحصیل شده‌اند.
دکتر مسعود بحرینی افزود: از سال 1390تاکنون مقطع کارشناسی ارشد پرستاری در این دانشگاه راه‌اندازی شده و در سه رشته پرستاری اطفال، پرستاری داخلی_جراحی و پرستاری بهداشت روان مشغول تربیت دانشجویان در سطح استاندار و قابل قبولی هستیم.
وی تصریح کرد: از سال گذشته تاکنون تعداد دانشجویان ورودی بسیار افزایش یافته و به دنبال آن نیازهای جدیدی احساس می‌شود که از آن جمله می‌توان به کلاس‌های درس بزرگتر اشاره کرد که امیدواریم بتوان با تمهیدات لازم این مشکلات را مرتفع کرد.
رییس هیات مدیره نظام پرستاری استان بوشهر گفت: خروجی‌های دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بسیار ممتاز بوده و همه بیمارستان‌ها چه در استان و چه خارج از استان بسیار از خروجی‌های پرستاری این دانشگاه استقبال می‌کنند.
حسین پوپ افزود: دانشجویانی که می‌خواهند به عرصه بالین وارد شده و مشغول کار شوند باید بسیار ماهر باشند که این ویژگی در فارغ التحصیلان پرستاری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر وجود داشته و وقتی بر بالین بیمار حاضر می‌شوند این مهارت آنان نمایان است.
گفتنی است معاون پرستاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و هیأت همراه در سفری دوروزه به استان بوشهر از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی بازدید کرده و به بررسی وضعیت پرستاری استان بوشهر می‌پردازند.
معاون پرستاری وزارت بهداشت در سفر خود به استان بوشهر از مراکز درمانی استان بازدید و به بررسی وضعیت پرستاری استان پرداخت، همچنین دیدار با اعضای هیات رییسه دانشکده پرستاری، مدیران پرستاری، مترون‌ها، پرستاران و نیز بازدید از بیمارستان‌های تابعه و غیر تابعه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از دیگر برنامه‌های این سفر دو روزه بود.

انتهای پیام/ م.ف1024
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
نشست     معاون.وزیر     دکتر.مریم.حضرتی     دکتر.شهناز.پولادی     حسین.پوپ     دکتر.مسعود.بحرینی    

تاریخ بروز رسانی:   30 آبان 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >