معاون پرستاری وزیر بهداشت:
استان بوشهر توان تبدیل‌شدن به قطب تحقیقات بازتوانی کشور را دارد/ گزارش تصویری

30 آبان 1397
معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: استان بوشهر توان تبدیل‌شدن به قطب تحقیقات بازتوانی کشور را دارد.

دکتر مریم حضرتی در نشست با اعضای هیات علمی دانشکده پرستاری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: این دانشگاه توانمندی آن را دارد که با راه‌اندازی مرکز تحقیقات بازتوانی خود را به‌عنوان قطب معرفی کند زیرا علاوه بر وجود نیروی‌های متخصص از هیات علمی روانی، داخلی جراحی و اطفال نیز بهره می‌برد.
وی افزود: یکدلی و همراهی در مجموعه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بسیار مشهود است و طی سفر دو روزه به این استان شاهد خدمات تخصصی و خوب نیروهای جوان در کنار باتجربه‌ترها بوده‌ام.
دکتر حضرتی با بیان اینکه کارکنان، اعضای هیات علمی و پرستاران این مجموعه وحدت رویه داشته و همگی با پشتکار یکدیگر را حمایت می‌کنند بیان داشت: شان و جایگاه پرستاری بسیار بالا است و در چند سال آینده جزو 10 شغل برتر دنیا خواهد بود.
معاون پرستاری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: شغل پرستاری به دو بخش حرفه‌ای و غیرحرفه‌ای تقسیم می‌شود که در  بخش حرفه‌ای نیاز به تحصیلات دانشگاهی وجود نداشته و فرد با گذارندن دوره‌ای می‌تواند مهارت‌های اولیه پرستاری را بیاموزد که در حال حاضر بسیاری از فارغ التحصیلان سایر رشته‌ها به پرستاری غیرحرفه‌ای تمایل داشته و دوره آن را می‌گذرانند که این نشان از اهمیت این رشته دارد.
وی با بیان اینکه مردم باید در جریان خدمات پرستاران قرار بگیرند افزود: کشور ایران در سی سال آینده کشوری بسیار سالمند شده که با سونامی سالمندی مواجه خواهیم شد و از آنجایی که شکل خانواده‌های سالمند تغییر خواهد کرد باید با بهره‌گیری از علم افراد متخصص این رشته آموزش‌های لازم برای پشت سر گذاشتن دوران سالمندی سالم را به افراد آموخت.
دکتر حضرتی یادآور شد: یک سوم مردم ایران فشار خون داشته و خود از بیماری‌شان بی‌اطلاع هستند، همچنین باید در خصوص سایر بیماری‌های غیر واگیر مانند فشارخون، بی‌حرکتی و سرطان برنامه‌ریزی شود تا سالمندان و شهروندان سالمتری داشته باشیم.
گفتنی است معاون پرستاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و هیأت همراه در سفری دو روزه به استان بوشهر از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی بازدید کرد و به بررسی وضعیت پرستاری استان بوشهر پرداخت.
معاون پرستاری وزارت بهداشت در سفر خود به استان بوشهر از مراکز درمانی استان بازدید و به بررسی وضعیت پرستاری استان پرداخت، همچنین دیدار با اعضای هیات رییسه دانشکده پرستاری، مدیران پرستاری، مترون‌ها، پرستاران و نیز بازدید از بیمارستان‌های تابعه و غیر تابعه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از دیگر برنامه‌های این سفر دو روزه بود.

انتهای پیام/ م.ف 1024
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelationکلمات کلیدی:
نشست     معاون.وزیر     دکتر.مریم.حضرتی        

تاریخ بروز رسانی:   30 آبان 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >