رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر:
مشکل کمبود پرستار در استان بوشهر رفع شود/ پرستاران با داشتن شرایط سخت مشغول ارائه خدمت هستند /گزارش تصویری

30 آبان 1397
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با تأکید بر جبران کمبود نیروی پرستاری در استان گفت: تعداد بالای بیماران و کمبود تعداد پرستار از جمله مشکلات پرستاری در استان است.

دکتر سعید کشمیری در نشست با معاون پرستاری وزارت بهداشت و مدیران پرستاری استان افزود: سختی کار پرستاران بسیار زیاد است که می‌توان با افزایش تعداد کمک پرستار و افزایش سطح جذب نیروهای طرحی سختی کار پرستاران را کاهش داد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: پایه و اساس شغل پرستاری مهربانی و هنر است و پرستاران با داشتن شرایط سخت مشغول ارائه خدمت هستند.
وی تصریح کرد: تعداد بالای بیماران و کمبود تعداد پرستار از جمله مشکلات پرستاری در استان است که امید است با مرتفع شدن مشکلات پرستاران انگیزه آنان نیز برای ادامه کار دوچندان شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بیان داشت: یکی از شغل‌های سخت دنیا پرستاری بوده و تنها عشق و علاقه است که باعث شده پرستاران با تمام وجود به ارائه خدمت بپردازند.
سرپرست دفتر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در استان بوشهر ۱۸ بیمارستان وجود داد که ۱۰ بیمارستان دانشگاهی و ۸ بیمارستان خارج از پوشش هستند و خدمات درمانی را به هم استانی‌ها ارایه می‌دهند.
حمیده خاتون هلال بحر افزود: توسعه زیادی در بخش‌های بیمارستانی در استان انجام‌شده اما با توجه به این توسعه، نیروی موردنیاز به این بخش‌ها اختصاص نیافته ازاین‌رو کمبود پرستار بسیار احساس می‌شود.
وی بیان داشت: سهمیه نیروهای شرکتی که قرار است تازه استخدام شوند ۵۲ نفر است که بسیار کم بوده و امید است با افزایش سهمیه‌ها بتوان مشکلات پرستاری استان را مرتفع کرد.
سرپرست دفتر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: فاصله بین آموزش بالینی در برخی فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها بسیار زیاد بوده و برخی از آنان سواد و توان مهارتی پایینی دارند.
هلال بحر اظهار داشت: عدم جایگزینی نیروهای خروجی، عدم پرداخت مطالبات و عدم جذب نیروهای جدید، از عمده مشکلات پرستاری استان است.
گفتنی است معاون پرستاری وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و هیأت همراه در سفری دو روزه به استان بوشهر از بیمارستان‌ها و مراکز درمانی بازدید کرد و به بررسی وضعیت پرستاری استان بوشهر پرداخت.
معاون پرستاری وزارت بهداشت در سفر خود به استان بوشهر از مراکز درمانی استان بازدید و به بررسی وضعیت پرستاری استان پرداخت، همچنین دیدار با اعضای هیات رییسه دانشکده پرستاری، مدیران پرستاری، مترون‌ها، پرستاران و نیز بازدید از بیمارستان‌های تابعه و غیر تابعه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از دیگر برنامه‌های این سفر دو روزه بود.
نشست معاون پرستاری وزارت بهداشت و مدیران پرستاری استان بوشهر در دومین روز سفر معاون وزیر به استان بوشهر در سالن ابن‌سینای دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.
انتهای پیام/ م.ف ۱۰۲۴
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
نشست     دکتر.سعید.کمشیری     معاون.وزیر     دکتر.مریم.حضرتی     حمیده‌خاتون.هلال‌بحر    

تاریخ بروز رسانی:   30 آبان 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >