معاون پرستاری وزیر بهداشت در بوشهر:
کشور ۱۰۰ هزار پرستار کمبود دارد

30 آبان 1397
معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در زمان حاضر ۱۰۰ هزار پرستار در بیمارستان‌های دولتی و خصوصی کشور کمبود نیرو داریم.

دکتر مریم حضرتی در حاشیه سفر دوروزه به استان بوشهر افزود: در زمان حاضر ۱۵۰ هزار پرستار در مراکز درمانی و تخصصی دانشگاه‌های دولتی و آموزشی علوم پزشکی سراسر کشور مشغول به فعالیت هستند.
وی درباره برطرف کردن مشکل کمبود نیرو گفت: مساله کمبود نیروی پرستار توسط سازمان برنامه‌ریزی و بودجه، مجلس شورای اسلامی و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و معاونت و نظام پرستاری در دست پیگیری است و در روز پرستار خبرهای خوبی در این بخش به پرستاران خواهیم داد.
دکتر حضرتی اضافه کرد: قانون ارتقای بهره‌وری برای کاهش حجم زیاد کار است اما به دلیل کمبود نیرو در بخش پرستاری این افراد مجبور به انجام اضافه‌کار و حتی اضافه‌کار اجباری هستند که با طرف شدن مشکل کمبود نیرو مشکل کار زیاد پرستاران نیز برطرف می‌شود.
معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی یادآور شد: در زمان حاضر بر اساس سابقه کار و سایر موارد دیگر هر پرستار به‌طور میانگین ۱۷۰ ساعت کار می‌کند.
دکتر حضرتی بیان کرد: در افق ۱۴۰۴ دیده‌شده اگر سالانه ۱۵ هزار نیروی پرستار جذب شود شاید بتوان ادعا کرد به کف استانداردها در بخش تأمین نیرو رسیده‌ایم.
وی در مورد پرداخت معوقه‌های پرستاران اظهار داشت: معوقه‌های پرستاری در برخی از دانشگاه‌ها به‌روز شده و در برخی دیگر به دلیل مشکلات اقتصادی هنوز پرداخت‌نشده است ولی بر اساس دستور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی باید این مطالبه‌ها هرچه زودتر پرداخت شود.
معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تأکید کرد: معوقه‌ها تنها مربوط به گروه پرستاران نیست و شامل پزشکان و پیراپزشکان و سایر گروه‌های فعال در این بخش می‌شود.
وی یادآور شد: پرستاری عضو اصلی تیم بهداشت و درمان است و مسلم است این عضو می‌تواند نقش خود را داشته و با توجه به حمایت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی فرصتی برای جامعه پرستاری است که برنامه خوب و خدمات باکیفیت را برای مردم ارائه دهد.
دکتر حضرتی درباره قانون بهره‌وری گفت: این قانون شامل همه پرستاران در هر قسمتی ازجمله تأمین اجتماعی، خصوصی، دانشگاه‌های دولتی و شرکت نقت می‌شود و رایزنی می‌کنیم این امتیاز را برای پرستاران بگیریم.
وی یادآور شد: با توجه به کمبود نیرو در شهرستان کنگان تلاش می‌شود با برنامه‌ریزی مشکل این بیمارستان برطرف شود و در بیمارستان دیر نیز ۸۵ درصد کار انجام و ۱۵ درصد باقی‌مانده که انتظار می‌رود با تلاش خیرین تکمیل، تجهیز و مشکل کمبود نیروی آن برطرف شود.
معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر کارهای خوبی در زمینه استقرار دانشجویان پرستاری و اعضای هیات علمی پرستاری انجام‌گرفته و در مورد امور رفاهی پرستاران یک مهدکودک راه‌اندازی شد.
دکتر مریم حضرتی گفت: در عسلویه مشکلاتی در زمینه فیزیک بیمارستان وجود داشت که قرار شد توسعه فیزیکی آن انجام شود.
معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباره سفر ۲ روزه خود به استان بوشهر در ارتباط با بیمارستان شرکت نفت در شهرستان جم بیان کرد: قرار شد با توجه به‌ضرورت واحد مراقبت در منزل باهدف حمایت از بیماران در منزل ایجاد شود.
انتهای پیام / م.غ ۱۰۲۳

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
بازدید     دکتر.مریم.حضرتی     معاون.وزیر        

تاریخ بروز رسانی:   30 آبان 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >