رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم:
نگرش‌های منفی نسبت به HIV، مانع از اقدام جهت آزمایش‌های تشخیصی است

11 آذر 1397
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم گفت: نگرش‌ها و باورهای غلطی که در جامعه نسبت به مبتلایان به ویروس HIV وجود دارد مانع از انجام اقدامات تشخیصی جهت سایر افراد جامعه می‌گردد.

مهندس احمد قاسمی در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان جم افزود: اچ‌آی‌وی یک بیماری عفونی قابل‌کنترل است که اگر به‌موقع تشخیص داده شود و تحت مراقبت و درمان قرار گیرد، نه‌تنها فرد مبتلا می‌تواند طول عمر طبیعی داشته باشد، بلکه با درمان مناسب، قدرت انتقال بیماری به افراد دیگر نیز به‌شدت کاهش پیدا می‌کند.
وی با اشاره به ناآگاه بودن درصد بالایی از افراد مبتلابه ایدز از بیماری خود، افزود: اچ‌آی‌وی هیچ علامتی ندارد که با آن بتوان به وجود بیماری شک کرد، از طرفی دانش ناکافی و وجود باورهای غلط باعث می‌شود افراد اینگونه فکر کنند که بیماری ایدز مخصوص افراد خاصی است و امکان ابتلای آن‌ها وجود ندارد.
مهندس قاسمی ضمن بیان اینکه این بیماری فقط از طریق آزمایش خون قابل‌تشخیص است عنوان داشت: ویروس اچ‌آی‌وی از راه‌های خون و فرآورده‌های خونی، تماس جنسی، انتقال از طریق مادر به نوزاد و تزریق با استفاده از سرنگ مشترک قابل‌انتقال است.
وی خاطرنشان کرد: مانند همه بیماری‌های عفونی، یکی از روش‌های پیشگیری، مانع‌شدن از ورود ویروس به بدن فرد است که استفاده از سرنگ‌های یک‌بارمصرف در تزریق و کاندوم در روابط جنسی می‌تواند یکی از راه‌های اصلی پیشگیری از انتقال بیماری باشد.
مهندس قاسمی اضافه کرد: یکی دیگر از روش‌های مهم پیشگیری از ابتلا به اچ‌آی‌وی، درمان افراد مبتلا است.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم ابراز داشت: تاکنون داروی مؤثری که بتواند ویروس HIV را کامل از بین ببرد وجود ندارد اما داروهای مناسبی وجود دارند که می‌توانند تعداد ویروس در خون را به‌شدت کم کرده و مانع پدید آمدن علائم مرحله ایدز شوند.


انتهای پیام/ ا.پ - ۳۰۲۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
ایدز     فرهنگ.سلامت     مهندس.احمد.قاسمی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.جم        

تاریخ بروز رسانی:   11 آذر 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >