در شهرستان کنگان؛
طرح اتوبوس سیار ایدز با همکاری اداره بهزیستی اجرا شد

12 آذر 1397
طرح اتوبوس سیار ایدز با همکاری شبکه بهداشت و درمان و اداره بهزیستی در شهرستان کنگان اجرا شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان، کارشناس مسئول واحد مبارزه با بیماری‌های شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان در حاشیه این برنامه گفت: ایدز نوعی بیماری است که سه مرحله دارد، انکار و سکوت در مورد بیماری ایدز سبب گسترش آن می‌شود، بنابراین اتوبوس ایدز باهدف آموزش و معرفی ویروس HIV و کاهش ترس مردم در سطح خیابان‌های شهرستان کنگان و محله‌ها راه افتاده است.
اقدس طهماسبی با بیان اینکه تشخیص اچ آی وی کلید پیشگیری از ایدز است افزود: آزمایش تست ایدز با استفاده از امکانات قابل استناد انجام می‌شود که نتیجه آن معتبر و کاملاً محرمانه بوده است.
وی تصریح کرد: اتوبوس اطلاع‌رسانی ایدز باهدف آموزش، اطلاع‌رسانی، کاهش انگ، معرفی ویروس اچ آی وی به جامعه و در راستای کاهش ترس مردم و یادآوری این نکته است که اچ آی وی از بین نرفته است و هنوز کارهای زیادی هست که باید انجام شود.
کارشناس مسئول واحد مبارزه با بیماری‌های شبکه بهداشت و درمان شهرستان کنگان بیان کرد: به مناسبت هفته اطلاع‌رسانی بیماری ایدز، تیم سلامت شبکه بهداشت و درمان این شهرستان متشکل از کارشناسان مبارزه با بیمارها و روانشناس با حضور در محله‌های پرجمعیت و آسیب‌پذیر شهرستان از عموم مردم با ارائه خدمات آموزشی، اطلاع‌رسانی، ارائه مشاوره و در صورت نیاز انجام آزمایش HIV به‌صورت رایگان انجام می‌دهد.
هفته اطلاع‌رسانی بیماری ایدز از ۸ تا ۱۶ آذر بوده و شعار امسال این هفته «برای آگاهی از سلامتی خود، من هم آزمایش می‌دهم» نام‌گذاری شده است.
گفتنی است طرح اتوبوس سیار ایدز با همکاری اداره بهزیستی شهرستان کنگان و کارشناسان روان و مراقبین سلامت شبکه بهداشت و درمان شهرستان اجرا شد.
انتهای پیام/ م.س – ۳۰۷۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
ایدز     اتوبوس.سیار     اقدس.طهماسبی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.کنگان        

تاریخ بروز رسانی:   12 آذر 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >