همایش پدافند غیرعامل در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد

14 آذر 1397
همایش پدافند غیرعامل با حضور بازرس و نماینده ستاد پدافند غیر عامل وزارت بهداشت در دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد.

بازرس و نماینده ستاد پدافند غیر عامل وزارت بهداشت در این همایش گفت: دشمنان نقشه‌های خطرناکی برای کنترل ایران، جهان اسلام دارند و با استفاده از ابزارهای جنگ نرم و بدون اینکه دولت‌ها و مردم متوجه شوند برنامه‌های شوم و خطرناک خود را از راه‌های مختلف اجرا می‌کنند که مهم‌ترین آن‌ها از طریق به خطر انداختن سلامت است.
دکتر سید داوود نصرالله پور شیروانی افزود: برنامه‌های پدافند غیر عامل در نظام سلامت به گونه گسترش فرهنگ پدافندی، تولید علم، باز مهندسی و نو مهندسی منابع فیزیکی و ادغام فرایندهای پدافند در نظام سلامت است.
وی تصریح کرد: اهداف و مقاصد پدافند غیر عامل در نظام سلامت کاهش آسیب پذیری، افزایش میزان آمادگی، پاسخ اضطراری مؤثر و مناسب و بازیابی و توانبخشی می‌باشد.
بازرس و نماینده ستاد پدافند غیر عامل وزارت بهداشت با اشاره به تهدیدات بیولوژیک دشمن گفت: در تهدیدات بیولوژیک مواد آلوده کننده فاقد رنگ و بو و تشخیص آن بسیار دشوار است و اثر تاخیری دارد و به دلیل آسانی تولید و عدم وجود تجهیزات تشخیص سریع عوامل، گروه‌های تروریستی برای ترور افراد مورد نظر بیشتر از این شیوه استفاده می‌کنند.
دکتر نصرالله پور افزود: یک هفته پس از حادثه یازده سپتامبر ۲۰۰۱ یعنی ۱۸ سپتامبر حادثه‌ای رخ داد که به مراتب خطرناک‌تر از حادثه ۱۱ سپتامبر بود و آن ارسال نامه به کاخ سفید در آمریکا که حاوی پودر ویروس سیاه زخم با هدف ایجاد حساسیت بر علیه مسلمانان و اسلام هراسی بود و در متن نامه جملات تهدید آمیز همراه با شعار الله اکبر درج شده بود و این طور وانمود شد که این نامه‌ها از سوی ایران، عراق و افغانستان ارسال شده است.
گفتنی است همایش پدافند غیرعامل با حضور نمایندگان کلیه کارگروههای پدافند غیر عامل و دبیران کمیته بحران و بلایا بیمارستان‌ها و کارشناسان کاهش خطر و بلایای شبکه بهداشت و درمان استان برگزار شد.
در این همایش راه‌های نوین صهیونیست‌ها و استکبار برای مبارزه با مسلمانان جهان مورد بررسی قرار گرفت.
انتهای پیام/ ز.ن ۵۰۰۰


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
همایش     پدافند.غیر.عامل     اورژانس115     دکتر.سیدداوود.نصرالله‌پورشیروانی    

تاریخ بروز رسانی:   14 آذر 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >