بهره‌مندی ۱۱هزار دانش‌آموز دیری از خدمات حوزه سلامت

17 آذر 1397
معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: بیش از ۱۱هزار دانش‌آموز دیّری از خدمات مختلف حوزه سلامت بهره‌مند شده‌اند.

حسین ناظمیان‌پور در آیین افتتاحیه طرح سفیران سلامت دانش‌آموزی شهرستان دیر با تقدیر از همکاری مدیریت آموزش پرورش شهرستان دیّر گفت: این طرح با هدف ترویج فرهنگ تغذیه سالم و تشویق به تحرک در تمام مدارس شهرستان دیّر اجرا می‌شود.
وی با بیان اینکه سفیران سلامت به دانش آموزان داوطلب و علاقه‌مند فعالیت‌های گروهی در حیطه‌های مختلف سلامت جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی اطلاق می‌شود، افزود: مطابق این برنامه قرار است ۱۰ درصد دانش‌آموز شهرستان دیر به‌عنوان سفیر سلامت ثبت‌نام و در کلاس‌های آموزشی شرکت کنند.
وی افزود: دانش آموزان عضو سفیران سلامت آنچه را که در مدرسه آموزش می‌بینند به همسالان و اعضای خانواده خود منتقل می‌کنند.
معاون شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر با اشاره به خدمات حوزه سلامت در مدارس گفت: بیش از ۱۱ هزار دانش‌آموز در شهرستان دیر، تاکنون از خدمات حوزه سلامت بهره‌مند شده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: طرح‌های مکمل یاری، پدیکلوزیس، دندان عاری از پوسیدگی، مدارس مروج سلامت، سنجش میزان ید ادرار دانش‌آموزان، وارنیش فلوراید، تغذیه، سفیر سلامت، بهداشت محیط از جمله طرح‌هایی است که با همکاری اداره آموزش‌وپرورش در مدارس شهرستان دیّر در حال اجرا است.
ناظمیان پور گفت: در اجرای طرح مکمل یاری یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال مکمل‌های دارویی خریداری‌شده است و به‌طور رایگان بین گروه‌های هدف و دانش آموزان به همراه آموزش‌های لازم، توزیع می‌شود.
وی با بیان اینکه ۱۵ مدرسه در سطح شهرستان دیر به‌عنوان مدارس مروج سلامت معرفی‌شده‌اند، گفت: وزارت بهداشت و درمان برنامه‌های گوناگونی را برای گروه‌های سنی مختلف در نظر گرفته است تا بتواند به‌عنوان متولی اصلی حوزه سلامت در کنار سایر نهادها به ارتقای سطح سلامت جامعه کمک کند.
آیین افتتاحیه طرح سفیران سلامت دانش‌آموزی شهرستان دیر با حضور مسئولین شهرستانی و محلی در مدرسه صبا شهر دوراهک برگزار شد.
در این آئین که در فضای صمیمی و با حضور مسئولین، دانش آموزان، اولیا و مربیان آن‌ها برگزار شد برنامه‌های متنوعی توسط دانش آموزان اجرا شد.
این طرح با هدف ترویج فرهنگ تغذیه سالم و تشویق به تحرک در تمام مدارس شهرستان دیّر اجرا می‌شود.
دانش آموزان عضو سفیران سلامت آنچه را که در مدرسه آموزش می‌بینند به همسالان و اعضای خانواده خود منتقل می‌کنند.
سفیران سلامت به دانش آموزان داوطلب و علاقه‌مند فعالیت‌های گروهی در حیطه‌های مختلف سلامت جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی اطلاق می‌شود.

انتهای پیام/ ح.ن 3050
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
افتتاحیه     سفیران.سلامت.دانش‌آموزی     معاون.بهداشتی     حسین     ناظمیان‌پور     شبکه.بهداشت.درمان    
شهرستان.دیر    

تاریخ بروز رسانی:   17 آذر 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >