مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی:
انجام بیش از ۱۸ هزار مأموریت توسط تکنسین‌های اورژانس ۱۱۵ بوشهر در شش ماه اول سال

18 آذر 1397
مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: در شش‌ماهه اول سال جاری ۱۸ هزار و ۸۶۸ مأموریت به همت تکنسین‌های اورژانس بوشهر انجام‌شده است.

دکتر عبدالرحیم دادجو افزود: تعداد بیست‌ویک هزار ۹۳۵ تماس با مرکز اورژانس ۱۱۵ بوشهر انجام‌شده که از این تعداد ۱۸ هزار و ۸۶۸ مورد منجر به مأموریت شد که ۱۰ هزار و ۵۳۹ مورد شهری و ۸ هزار و ۳۲۹ مورد نیز جاده‌ای بوده است.
وی در ادامه بیان داشت: از این تعداد ۷ هزار و ۳۱۵ مورد حوادث ترافیکی و ۱۱ هزار و ۵۵۳ مورد حوادث غیر ترافیکی و بیماری بودند.
مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: تعداد ۱۱ هزار و ۲۳۲ مورد به مراکز درمانی استان اعزام شدند و ۳ هزار و ۲۵۴ مورد درمان در محل صورت گرفت، همچنین میانگین زمانی استان بوشهر در رسیدن بر بالین بیمار در مأموریت‌های شهری پنج دقیقه و رسیدن بر بالین بیمار در مأموریت‌های جاده‌ای هفت دقیقه است.
دکتر دادجو خاطرنشان کرد: در این مدت بالگرد امدادی اورژانس ۱۱۵ بوشهر برای انجام ۱۵ مأموریت به پرواز درآمده است.
وی ادامه داد: تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی در شش‌ماهه نخست سال، تعداد ۱۵۵۰ مورد مأموریت بیماران قلبی، چهارده مورد احیای موفق و چهار مورد کمک به زایمان مادر باردار را در کارنامه خود به ثبت رسانده‌اند.
دکتر دادجو تصریح کرد: در کل استان ۱۱۶ مورد حادثه ویژه داشتیم که مهم‌ترین آن‌ها حوادث ترافیکی، مسمومیت و غرق‌شدگی گزارش‌شده و بیشترین مأموریت‌های ۱۱۵ در شهرستان‌های بوشهر و گناوه انجام‌شده که ۲۵ درصد مأموریت‌ها را به خود اختصاص داده است.
مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: فوریت‌های پزشکی استان بوشهر با برخورداری از یک بالگرد هوایی، ۳۵ پایگاه جاده‌ای و ۱۵ پایگاه اورژانس شهری به همراه ۷۵ دستگاه آمبولانس و ۳۷۷ تکنسین و امدادگر، به‌صورت بیست‌وچهارساعته در حال ارائه خدمات به مصدومان و بیماران اورژانسی است.


ز.ن /۵۰۰۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
فوریت‌های.پزشکی     اورژانس115     دکتر.عبدالرحیم.دادجو        

تاریخ بروز رسانی:   18 آذر 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >