تولد نوزاد عجول افغان در آمبولانس مرکز خدمات جامع سلامت تنگ ارم

20 آذر 1397
سرپرست مرکز خدمات جامع سلامت تنگ‌ارم گفت: مادر افغان در حین انتقال به بیمارستان با کمک مامای تسهیلات زایمانی مرکز خدمات جامع سلامت تنگ ارم در آمبولانس، زایمان کرد.

یعقوب ارمی با اشاره به اینکه این سومین زایمان در آمبولانس در ۹ ماه گذشته بوده است، افزود: خانم باردار افغان با درد زایمان به مرکز خدمات جامع سلامت تنگ ارم مراجعه کرده که مامای تسهیلات زایمانی تنگ ارم، بعد از کنترل علائم حیاتی و شرح‌حال‌گیری و با توجه به قریب الوقوع بودن زایمان و مشاوره از پزشک، وی را به بیمارستان شهید گنجی برازجان انتقال دادند.
وی اضافه کرد: این مادر باردار ۲۲ ساله افغان چهارمین فرزند خود را باردار بوده و به دلیل نقل مکان از شهر کوار استان فارس به روستای پرجونک بخش ارم، در طول دوران بارداری هیچ‌گونه مراقبت بارداری برای وی ثبت نشده است و با توجه به نداشتن سونوگرافی جنین و ابراز بی اطلاعی مادر از هفته بارداری، مادر باردار توسط آمبولانس به بیمارستان شهیدگنجی اعزام شد.
یعقوب ارمی افزود: با توجه به شرایط ویژه مادر به همراه وی، ماما و بهیار برای کمک به زایمان احتمالی در آمبولانس، اعزام شدند.
سرپرست مرکز خدمات جامع سلامت تنگ‌ارم گفت: در حین انتقال به علت زایمان سریع، مادر با کمک ماما و بهیار اعزامی درون آمبولانس زایمان کرده و نوزاد دختر به دنیا آمد.
ارمی تصریح کرد: با توجه به نزدیک بودن مرکز خدمات جامع سلامت دالکی، مادر و نوزاد توسط پزشک مرکز معاینه و پس از تمیز کردن راه هوایی نوزاد و و کلمپ بند ناف، نوزاد (آبگار ۱۰) و مادر با سلامتی کامل جهت تکمیل مراقبتهای بهداشتی و درمانی به بخش زایمان بیمارستان شهید گنجی برازجان تحویل داده شدند.
در این مأموریت ناهید امانی مامای تسهیلات زایمانی و مریم منبنی بهیار و محمود نیکنام راننده امبولانس حضور داشتند.
شهرتنگ ارم دارای یک مرکز خدمات جامع سلامت و ۱۰ خانه بهداشت، یک مرکز اورژانس جاده‌ای ۱۱۵ و یک مرکز تسهیلات زایمانی می‌باشد که خدمات بهداشتی و درمانی را به مناطق تحت پوشش خود ارائه می‌دهند.

انتهای پیام/ ۳۰۳۰/س.غ
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
مرکز.خدمات.جامع.سلامت.تنگ.ارم     مادر.افغان     زایمان.در.آمبولانس     زایمان.موفق     یعقوب.ارمی    

تاریخ بروز رسانی:   20 آذر 1397

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >