کارگاه کلان منطقه‌ای اخلاق در کار آزمایی بالینی در بوشهر برگزار شد

20 آذر 1397
کارگاه کلان منطقه‌ای اخلاق در کار آزمایی بالینی به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر برگزار شد.

دبیر اجرایی این کارگاه گفت: این کارگاه به‌منظور توانمندسازی و آشنایی اعضای کمیته‌های دانشگاهی اخلاق در پژوهش، اعضای هیئت‌علمی و پژوهشگران بالینی با استانداردهای بین‌المللی کار آزمایی بر نمونه‌های انسانی (Good Clinical Practice) تشکیل‌شده است.
مهنوش خاکزاد در گفت‌وگو با روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری گفت: این کارگاه با موضوعاتی از قبیل طراحی، اجرا، پایش، خاتمه دادن، مطالعه، تجزیه‌وتحلیل، تهیه گزارش، کیفیت علمی و کیفیت اخلاقی در حوزه آشنایی با استانداردهای بین‌المللی GCP برگزار شد.
خاکزاد خاطرنشان کرد: کارگاه اخلاق در کار آزمایی بالینی بابیان استانداردهای پژوهش و نحوه بررسی آن‌ها در مقابل خطرات احتمالی ناشی از پژوهش توسط دبیر کمیته ملی اخلاق در پژوهش‌های زیست پزشکی کشور ادامه یافت.
کارگاه منطقه‌ای اخلاق در کار آزمایی بالینی ویژه اعضای کمیته اخلاق در پژوهش‌های زیست پزشکی و اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌های منطقه ۵ آمایشی کشور شامل یاسوج، جهرم، لارستان، فسا و گرش با حضور دبیر کمیته ملی اخلاق در پژوهش‌های زیست پزشکی کشور و معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، ویژه اعضای کمیته‌های اخلاق در پژوهش‌های زیست پزشکی و اعضای محترم هیئت‌علمی دانشگاه‌های منطقه ۵ آمایشی کشور به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی بوشهر در تاریخ پانزده آذرماه ۱۳۹۷ برگزار شد.
در این کارگاه دکتر احسان شمسی گوشکی و دکتر آیت احمدی به بیان استانداردهای پژوهش و نحوه بررسی آن در مراحل مختلف، انواع مطالعات بالینی و Regulatory و اخلاق در کارآزمایی‌بالینی پرداختند.

انتهای پیام/ پ.ر -۲۰۳۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
کلان.منطقه.کشور     کارگاه.اخلاق     کارآزمایی.بالینی     میزبانی.دانشگاه.علوم.پزشکی.بوشهر     معاونت.تحقیقات.فناوری     مهنوش.خاکزاد    

تاریخ بروز رسانی:   20 آذر 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >