اجرای طرح ضربت بازدید از آرایشگاه‌های زنانه در دشتستان

21 آذر 1397
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دشتستان از اجرای طرح ضربت بازدید از آرایشگاه‌های زنانه باهدف ارتقای سطح بهداشت در شهرستان دشتستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان، معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دشتستان، محمدحسین دریسی گفت: در این طرح تمامی موارد بهداشتی این اماکن با اولویت نظارت بر رعایت بهداشت فردی متصدیان، نحوه استریل و ضدعفونی کردن وسایل و تجهیزات کار بررسی‌شده و ضمن ارائه آموزش‌های لازم و یادآوری‌هایی در این خصوص، با متخلفان برخورد قضایی می‌شود.
کارشناس مسئول بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان دشتستان، در این بازدیدها از متصدیان آرایشگر زنانه خواست تا در چارچوب شغلی تعیین‌شده ارائه خدمت کرده و از انجام هرگونه عمل زیبایی که می‌بایست با نظارت پزشک متخصص پوست انجام شود، خودداری کنند.
سیده فاطمه حسینی تأکید کرد: انجام این امور از سوی افراد غیرمتخصص در امور پزشکی، می‌تواند موجب آسیب رساندن به زیبایی و لطمات جبران‌ناپذیر شود.
وی از متصدیان آرایشگر خواست تا ضمن رعایت نکات بهداشت فردی شامل شستشوی دست‌ها، استفاده از دستکش و روپوش کار مناسب، نسبت به استریل و ضدعفونی وسایل و ابزار مطابق دستورالعمل اقدام کنند.
حسینی خاطرنشان کرد: بهترین راهکار برای جلوگیری از ابتلا به بیماری‌های مرتبط با آرایشگری که اغلب شامل بیماری‌های قارچی و پوستی می‌شود، استفاده از وسایل اختصاصی است و شهروندان هنگام مراجعه به آرایشگاه، وسایل شخصی به همراه داشته باشند و ضدعفونی و استریل وسایل و ابزار کار در حضور آنان انجام شود و در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مراتب را از طریق سامانه تلفنی ۱۹۰ اعلام کنند تا پیگیری و اقدام لازم صورت گیرد.
 کارشناس مسئول واحد بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه دشتستان، تصریح کرد: طبق ماده سه از فصل اول قانون مرتبط با مقررات امور پزشکی، دارویی، غذایی و آشامیدنی فعالیت این افراد در امور پزشکی و استفاده از دستگاه‌های لیزر، میکرودرم، میکروپیگمنتیشن و هیدرودرم غیرمجاز است و با متخلفین برخورد قانونی صورت می‌گیرد.
در این طرح، 40 آرایشگاه و سالن زیبایی زنانه، توسط بازرسان بهداشت محیط و حرفه‌ای شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان مورد بازدید و نظارت ویژه قرار گرفت.
انتهای پیام/ س.غ - 3030
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
طرح.ضربت     آرایشگاه.زنانه     ارتقای.بهداشت     شهرستان.دشتستان     شبکه.بهداشت.درمان.دشتستان     محمد.حسین.دریسی    
سیده.فاطمه.حسینی    

تاریخ بروز رسانی:   21 آذر 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >