رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم خبر داد:
انجام بیش از سی هزار مورد خدمات وارنیش فلوراید و فیشورسیلانت به دانش آموزان شهرستان

24 آذر 1397
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم گفت: طرح فلوراید تراپی و فیشورسیلانت از سال ۹۴ در شهرستان آغاز و در این چند سال، تعداد سی هزار و 50 مورد خدمات وارنیش فلوراید و فیشورسیلانت رایگان به دانش آموزان شهرستان ارایه شده است.

مهندس احمد قاسمی افزود: وارنیش فلوراید جدیدترین روش درمانی برای مقابله با پوسیدگی دندان‌ها در رده‌های سنی پایین، افزایش استحکام و تقویت مینای دندان است که در شهرستان جم تاکنون به بیش از ۲۷هزار دانش آموز ارایه شده است.
وی اضافه کرد: با استفاده منظم از روش وارنیش فلوراید، بهداشت دهان و دندان افزایش یافته و متخصصان معتقدند که بهداشت دهان و دندان اطفال تا حد زیادی با کمک وارنیش فلوراید ترمیم می‌شود.
مهندس قاسمی عنوان داشت: طرح وارنیش فلوراید طی امضای تفاهم‌نامه مشترک وزارت آموزش‌وپرورش و وزارت بهداشت و درمان باهدف افزایش تعداد دندان‌های سالم در بین دانش آموزان اجراشده و امیدواریم با کاهش پوسیدگی دندانی در دانش آموزان بعد از یک دوره شش‌ساله، بتوانیم شاخص سلامت دهان و دندان را افزایش دهیم.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم اظهار داشت: این طرح هرساله در دو نوبت جهت دانش آموزان کلاس اول تا ششم مقطع ابتدایی انجام‌شده است.
وی افزود: همچنین تعداد ۲هزار و ۷۰۰ مورد خدمات فیشورسیلانت (شیاربندی دندان‌های آسیاب) در شهرستان ارایه شده که ۷۰۰ مورد آن توسط دندان‌پزشک کلینیک سیار دندانپزشکی و در روستاهای شهرستان و مابقی در مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان انجام‌شده است.

انتهای پیام/ ا.پ ۳۰۲۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
وارنیش     فلوراید.تراپی     مهندس.احمد.قاسمی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.جم        

تاریخ بروز رسانی:   24 آذر 1397

تعداد بازدید:   ۳

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >