رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان؛
با تشکیل کمیته ارتقای سلامت در مدارس مشکلات سلامتی دانش‌آموزان شناسایی می‌شود

25 آذر 1397
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان گفت: طرح مدارس حامی سلامت که با اجرایی شدن برنامه ملی خود مراقبتی در شهرستان اجرایی شده است تهدیدکننده‌های سلامتی مربیان و دانش آموزان را شناسایی می‌کند.

مهندس ماریا خویش‌دوست افزود: مدارس حامی سلامت مدارسی هستند که درگیر اقدام انتخابی مشارکتی و فعال برای ارتقا سلامتی مدرسه خود، دانش آموزان، مربیان و اولیای مدرسه و همچنین جامعه هستند.
وی تصریح کرد: شورای ارتقای سلامت در 260 مدرسه از 413 مدرسه شهرستان با همکاری مراقبین سلامت مراکز خدمات جامع سلامت تشکیل‌شده و مشکلات و تهدیدات سلامتی مربیان و دانش آموزان در این مدارس شناسایی‌شده است.
مهندس خویش‌دوست مهم‌ترین گام بعد از شناسایی مشکلات در مدارس حامی سلامت را اولویت‌بندی مشکلات و تدوین برنامه عملیاتی بیان کرده و بیان داشت: پایش و پیگیری مشکلات مدارس حامی سلامت توسط مراقبین سلامت گام بعدی شبکه بهداشت و درمان خواهد بود.
رییس شبکه بهداشت و درمان دشتستان تصریح کرد: در تمامی مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان، شورای ارتقای سلامت باهدف پایش مشکلات مدارس حامی سلامت برگزارشده و مراقبین سلامت پیگیر رفع مشکلات در این مدارس هستند.
مهندس خویش‌دوست اظهار داشت: برخی از مشکلات شناسایی‌شده در کمیته ارتقای سلامت مدارس با همکاری بخشداران، دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی مرتفع خواهند شد و از سرپرستان مراکز خدمات جامع سلامت خواسته‌شده با مسئولین بخش‌ها و روستاها نشست مشترکی جهت رفع این مشکلات برگزار کنند.
انتهای پیام/ س.غ/3030
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
کمیته.ارتقای.سلامت     مهندس.ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   25 آذر 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >