مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر گفت:
فرهنگ اهدای خون باید نهادیه شود

1 دی 1397
مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر گفت: امروزه یکی از دغدغه‌های حوزه سلامت بحث بیماران نیازمند خون است که در این زمینه همه باید تلاش کرده تا فرهنگ اهدا خون را نهادینه کنیم.

به گزارش روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان؛ دکتر عبدالرحیم دادجو افزود: بوشهر به دلیل انواع تروما، تالاسمی و بیماری‌های مختلف قلبی_عروقی در زمینه مصرف خون و فرآورده‌های آن نیاز بیشتری نسبت به سایر استان‌ها دارد.
وی با اشاره به کاهش داوطلبان اهدای خون و پلاکت در فصل سرما و نیاز همیشگی بیماران بیان داشت: اهدا خون غیر از ثواب اخروی برای سلامتی و جوانی نیز سودمند بوده و هر شخص با اهدای خون مستمر در بازه‌های زمانی استاندارد علاوه بر به دست آوردن سلامتی از ابتلا به بیماری‌هایی چون سرطان کبد و پانکراس ایمن می‌ماند.
رییس اورژانس پیش بیمارستانی بوشهر بابیان اینکه اهدای خون در بهبود سلامت قلب و عروق و کاهش وزن بسیار مؤثر است افزود: پس از اهدای خون، بدن شروع به فعالیت برای پر کردن گویچه‌های خونی و تأمین مقدار موردنیاز خون بدن می‌کند که این سبب تولید سلول‌های جدید خونی و کمک به افزایش سلامت بدن می‌شود.
دکتر دادجو تأکید کرد: به جوانان توصیه می‌شود برای حفظ سلامتی، اهدا خون را در برنامه زندگی خود قرار دهند.
مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر گفت: عملکرد رییس سازمان انتقال خون استان، همچنین مسئولیت‌پذیری بالا و برخورد شایسته کارکنان این مجموعه با ارباب‌رجوع قابل‌تقدیر است.
به‌منظور تأمین خون موردنیاز بیماران، مدیر مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان به همراه کارکنان اورژانس پیش بیمارستانی با حضور در مرکز انتقال خون بوشهر باهدف ترويج فرهنگ ايثار و كمك به همنوعان این بار به شیوه دیگری همراهی خود با بیماران را ثابت کرده و خون اهدا کردند.
انتهای پیام / ز.ن /۵۰۰۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
اهدای.خون     اورژانس115     دکتر.عبدالرحیم.دادجو        

تاریخ بروز رسانی:   1 دی 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >