معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان تنگستان:
مادران باردار مراقبت‌ها و آزمایش‌های پیش و حین بارداری را جدی بگیرند

3 دی 1397
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: مادران باردار ممکن است درخطر مشکلاتی زیادی در دوران بارداری بوده و این موضوع توجه به مراقبت‌ها و انجام آزمایش‌های پیش از بارداری و حین بارداری را بیش‌ازپیش مشخص می‌کند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان، طیبه سپهری افزود: در بسیاری از موارد باوجود پیگیری‌های کارکنان بهداشت و درمان، با عدم مراجعه مادران باردار به خانه‌های بهداشت و مراکز خدمات جامع سلامت مواجه بوده‌ایم.
وی ادامه داد: این موضوع موجب می‌شود که کارکنان بهداشت و درمان نتوانند به‌موقع مداخلات لازم برای کمک به ادامه روند بارداری سالم مادر باردار را دنبال کرده و متأسفانه در بعضی مواقع شاهد مرگ مادر یا جنین هستیم.
طیبه سپهری از بیماری فشارخون به‌عنوان یکی از بیماری‌های مهم و خطرناک در دوران بارداری نام برد و افزود: مادرانی که به بیماری فشارخون مبتلا هستند باید قبل از بارداری فشارخون خود را کنترل کرده و به‌صورت مستمر در دوران بارداری به بهورزان در خانه‌های بهداشت و ماما در مراکز خدمات جامع سلامت مراجعه کنند.
سپهری خاطرنشان کرد: متأسفانه در دوران بارداری بعضی از مادران باردار به دیابت بارداری مبتلا می‌شوند که در این دوره رعایت نکات تغذیه‌ای از اهمیت خاصی برخوردار است زیرا از یک‌جهت مادر باید نیازهای تغذیه‌ای خود و جنینش را تأمین کرده و هم قند خون خود را در مرحله کنترل‌شده‌ای حفظ کند.
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان تنگستان تصریح کرد: وقتی می‌توانیم از تلاش‌های خود در رابطه با سلامت مادران باردار احساس رضایت کنیم که تولد یک نوزاد درحالی‌که در سلامت کامل قرار دارد و مهر مادری را احساس می‌کند اتفاق بیفتد.
وی بیان داشت: آنچه به‌عنوان وظیفه بر عهده ما گذاشته‌شده بسیار خطیر و مهم است زیرا برآیند کوشش ما برای تولد یک نوزاد بر ساختار کلی جامعه از ابعاد فردی تا اجتماعی تأثیرگذار خواهد بود.


انتهای پیام/ ن.ا 3010
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
مادران.باردار     معاون.بهداشتی     طیبه.سپهری     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان        

تاریخ بروز رسانی:   3 دی 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >