رئیس شبکه بهداشت و درمان گناوه:
حضور پزشک خانواده در گناوه موجب کاهش ارجاع بیماران به سطح بالاتر شده است

4 دی 1397
رئیس شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: حضور پزشک خانواده در مراکز خدمات جامع سلامت شهرستان گناوه موجب کاهش درصد ارجاع به سطح دو شهرستان شده است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان گناوه؛ مهندس محمد بازیاری در کمیته پزشک خانواده شهرستان گناوه افزود: در شش‌ماهه اول سال 97 کلیه مراکز مجری برنامه پزشک خانواده دارای پزشک بوده‌اند که این موجب کاهش درصد ارجاع سطح دو به 9 درصد شده است و نشان‌دهنده ارائه خدمات مطلوب به بیمه‌شدگان و عدم نیاز آن‌ها به مراجعه به سطوح بالاتر می‌باشد.
رئیس شبکه بهداشت و درمان گناوه گفت: با رعایت سیستم ارجاع برنامه پزشک خانواده بیمه‌شدگان روستایی از سردرگمی نجات می‌یابند.
وی ضمن تأکید بر اهمیت اجرای صحیح برنامه پزشک خانواده افزود: پزشکان تیم پزشک خانواده باید اصول ارجاع به سطوح بالاتر را طبق استاندارد تعریف‌شده رعایت نمایند و پزشکان متخصص بیمارستان در خصوص سیستم ارجاع و ارجاع افقی توجیه شوند تا بیمه‌شدگان جهت دریافت مجدد کد ارجاع به مراکز روستایی بازگشت داده نشوند.
درصد دهگردشی در شهرستان گناوه افزایش‌یافته است
 وی در بخشی دیگر از سخنان خود تصریح کرد: درصد دهگردشی مراکز مجری برنامه به روستاهای تحت پوشش نسبت به نیم سال اول 96 افزایش داشته و به 93 درصد افزایش‌یافته است.
مراجعین غیر اورژانسی جهت انجام رادیوگرافی‌های ساده به شبکه بهداشت و درمان ارجاع داده شوند
مهندس بازیاری بابیان اینکه مراجعین غیر اورژانسی جهت انجام رادیوگرافی‌های ساده به شبکه ارجاع داده شوند گفت: واحد رادیولوژی شبکه بهداشت و درمان گناوه از ۷ و نیم صبح تا ساعت ۲۱ شب مشغول به فعالیت است و از ابتدای سال تاکنون تعداد یک هزار و ۵۹۶ مراجعه‌کننده داشته است.
رئیس شبکه بهداشت و درمان گناوه افزود: تمامی مراجعین سونوگرافی بیمارستان که دارای کد ارجاع می‌باشند و برگ دفترچه آن‌ها به‌طور صحیح تکمیل‌شده است با تعرفه دولتی پذیرش می‌شوند.
وی ادامه داد: مراجعین غیر اورژانسی جهت انجام آزمایش به آزمایشگاه مرکزی شبکه بهداشت و درمان شهرستان راهنمایی شوند.
کارشناس پزشک خانواده بیمه سلامت استان بوشهر نیز با تأکید بر لزوم رعایت سیستم ارجاع از طرف پزشک خانواده و بیمارستان و تأکید بر عدم سردرگمی بیمه‌شدگان روستایی گفت: بیماران اورژانس با رعایت سیستم عبور از اورژانس بیمارستان نیازی به کد ارجاع ندارند.
عملکرد مطلوب تیم پزشک خانواده شهرستان گناوه جای تقدیر و تشکر دارد
محمد صفری افزود: افزایش دهگردشی و کاهش ارجاع به سطح دو، نشان‌دهنده عملکرد مطلوب تیم پزشک خانواده شهرستان گناوه می‌باشد که جای تقدیر و تشکر دارد.
گفتنی است در کمیته پزشک خانواده شهرستان گناوه از مراکز خدمات جامع سلامت مال خلیفه، بندر ریگ و محمد صالحی به دلیل جایگاه برتر استانی در اجرای برنامه پزشک خانواده تقدیر و تشکر به عمل آمد.
انتهای پیام/ ک.آ- ۳۰۸۰

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
پزشک.خانواده     مهندس.محمد.بازیاری     محمد.صفری     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.گناوه        

تاریخ بروز رسانی:   4 دی 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >