در راستای ارائه خدمات باکیفیت به مردم؛
آزمایشگاه مرکزخدمات جامع سلامت سیراف تجهیز شد

5 دی 1397
سرپرست مرکز خدمات جامع سلامت سیراف گفت: در راستای ارائه خدمات باکیفیت به مردم آزمایشگاه مرکزخدمات جامع سلامت سیراف تجهیز شد.

علی صابر افزود: یک دستگاه اتو آنالایزر بیوشیمی با امکانات جانبی خریداری و به آزمایشگاه مرکز خدمات جامع سلامت سیراف اختصاص یافت.
سرپرست مرکز خدمات جامع سلامت سیراف تصریح کرد: ارائه خدمات باکیفیت حق مردم است و در این ارتباط تمام تلاش خود را بکار می‌گیریم.
علی صابر گفت: در راستای تحقق اهداف نظام سلامت و ارتقای خدمات آزمایشگاهی یک دستگاه اتو آنالایزر به ارزش ۵۸۰ میلیون ریال که از اعتبارات شرکت پتروشیمی جم وبا همکاری شهرداری سیراف تأمین‌شده در این مرکز نصب گردید.
وی خاطرنشان کرد: با تجهیز آزمایشگاه به دستگاه آتو آنالایزر دقت آزمایش‌های بیوشیمی افزایش چشمگیری می‌یابد و درنتیجه سرعت پاسخ‌دهی، بهبود کیفیت نتایج و کاهش تعداد کارکنان آزمایشگاه را به همراه دارد.
این مقام مسئول اظهار داشت: اتو آنالایزر بیوشیمی دستگاهی است که غلظت متابولیت ها، الکترولیت‌ها، پروتئین‌ها و داروها را در سرم، پلاسما، ادرار، مایع مغزی نخاعی و سایر مایعات بدن با دقت و صحت بالایی اندازه‌گیری می‌کند.
وی تصریح کرد: دستگاه اتوآنالایزر برای انجام آزمایش‌های بیوشیمی ازجمله قند، چربی، آنزیم‌های کبدی کاربرد دارد که از ویژگی‌های منحصربه‌فرد این دستگاه جدید نسبت به دستگاه‌های قدیمی کاهش خطاهای انسانی، افزایش دقت و صحت آزمایش، صرفه‌جویی در مصرف نمونه و دقت در تکرار آزمایش است و با نصب و راه‌اندازی دستگاه اتو آنالایزر بیوشیمی تمامی آزمایش‌های بخش بیوشیمی ازجمله آزمایش‌های کبدی در این مرکز انجام می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: ۱۳ هزار و ۲۱۶ نفر جمعیت روستایی و شهری شهر سیراف می‌باشد که تحت پوشش این مرکز قرار دارد آزمایش‌ها قبلاً به صورت دستی انجام می‌گرفت که وقت‌گیر و هزینه‌بردار بود که با نصب این دستگاه قدمی مثبت جهت ارائه خدمات مطلوب‌تر به مردم منطقه برداشته شد.
شهر سیراف در ۳۵ کیلومتری بندر کنگان و ۲۳۵ کیلومتری جنوب مرکز استان بوشهر واقع‌شده است.
گفتنی است این دستگاه با کمک مالی شهرداری شهر سیراف و شرکت پتروشیمی جم تأمین‌شده است و با پیگیری‌های شورای اسلامی ، شهردار و امام جمعه شهر سیراف خریداری شد.
انتهای پیام /م.س- ۳۰۷۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
تجهیز     آزمایشگاه     علی.صابر     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.کنگان     سیراف    

تاریخ بروز رسانی:   5 دی 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >