رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان؛
۱۶ سامانه‌ آب‌رسانی روستای باغتاج بخش ارم مورد ارزیابی و بازدید قرار گرفت

8 دی 1397
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان گفت: ۱۶ سامانه‌ آب‌رسانی روستای باغتاج بخش ارم مورد ارزیابی و بازدید قرار گرفت.

مهندس ماریا خویش دوست افزود: با توجه به اهمیت وضعیت سامانه‌های آب‌رسانی در سلامت مصرف‌کنندگان و تعدد منابع آبی در روستاهای بخش ارم به ویژه روستای باغتاج، بازدید و ارزیابی این سامانه‌ها در دستور کار شبکه بهداشت و درمان دشتستان قرارگرفته است.
وی تصریح کرد: روستای باغتاج از توابع بخش ارم شهرستان دشتستان می‌باشد که آب شرب این روستا و ۴ روستای قمر آن توسط ۱۴ منبع چاه، چشمه و قنات تأمین می‌شود که متأسفانه بیش از ۸۰ درصد این منابع از ریسک خطر بالایی برخوردار می‌باشند.
مهندس خویش دوست تصریح کرد: ارزیابی و بازدید از سامانه‌های آب‌رسانی توسط بازرسین بهداشت محیط با همراهی شوراهای اسلامی روستاها و بهورز خانه بهداشت باغتاج انجام‌گرفته است.
وی خاطرنشان کرد: بازرسین بهداشت محیط، از تمامی سامانه‌ای آب‌رسانی نمونه‌برداری و جهت انجام آزمایش‌های لازم به آزمایشگاه آب شهرستان ارسال‌شده است و بر اساس نتایج آن مداخلاتی با سایر نهادهای مربوطه انجام خواهد شد.
روستای باغتاج از روستاهای صعب‌العبور و کم برخوردار بخش ارم می‌باشد و دارای صد و پنجاه و نه نفر جمعیت است که با تأکید معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، دکتر عبدالمحمد خواجه ئیان، تمام مراقبت‌های درمانی توسط پزشک و دندان‌پزشکان و مراقبین برای مردم ساکن در این روستاها به صورت فصلی انجام می‌شود.
انتهای پیام/ س.غ/۳۰۳۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
بازدید     مهندس.ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان     روستای.باغ‌تاج        

تاریخ بروز رسانی:   8 دی 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر | ارسال به دیگران

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >