بیش از ۶۰ قلم دارو و مکمل دارویی در تنگستان به صورت رایگان توزیع می‌شود

10 دی 1397
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان تنگستان گفت: با توجه به سیاست‌های وزارت بهداشت برای کاهش بار هزینه‌های درمانی مردم، بیش از ۶۰ قلم دارو و مکمل دارویی در تنگستان به صورت رایگان توزیع می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان تنگستان، مهندس عادل مقدس بابیان اهمیت درمان در کنار پیشگیری تصریح کرد: این داروها که شامل داروهای درمانی و مکمل‌های دارویی می‌باشد به ارزش یک میلیارد و 400 میلیون ریال در ۹ ماهه سال جاری خریداری و برای توزیع به خانه‌های بهداشت و پایگاه‌های بهداشت ارسال‌شده است.
وی توجه به مسئله درمان روستاییان، با توجه به فاصله آنان با مراکز درمانی را بااهمیت خواند و افزود: تلاش شده است تا پزشکان به صورت هفتگی در خانه‌های بهداشت مستقرشده و به ویزیت مراجعه‌کنندگان بپردازند.
مقدس یکی دیگر از برنامه‌های موفق وزارت بهداشت در طرح تحول سلامت را توزیع مکمل‌های دارویی خواند و بیان داشت: امروزه در خانه‌های بهداشت و پایگاه‌های سلامت برای سنین مختلف با توجه به نیازهای آنان مکمل‌های دارویی مانند قطره ویتامین آ.د، مولتی‌ویتامین و آهن، ویتامین د ۳، کلسیم د و ... به صورت رایگان توزیع می‌شود.
 سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان، از مادران باردار به عنوان یکی از مهم‌ترین جوامع هدف مراقبت‌های بهداشتی نام برد و افزود: توزیع فولیک اسید از سه ماه قبل از بارداری و حین بارداری، مکمل آهن، مولتی‌ویتامین مینرال و کلسیم د ۱۰۰۰ از جمله داروهای رایگان این گروه هدف است.

انتهای پیام/ ن.ا ۳۰۱۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
مکمل.دارویی     مهندس.عادل.مقدس     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.تنگستان        

تاریخ بروز رسانی:   10 دی 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >