معاون فنی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر:
کنترل عفونت‌های بیمارستانی سبب کاهش بیماری‌های عفونی می‌شود

11 دی 1397
معاون فنی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: کنترل عفونت‌های بیمارستانی سبب کاهش بیماری‌های عفونی می‌شود.

مهندس حمید حبیبی‌نیا ضمن اعلام آمادگی کلیه سطوح محیطی و بیمارستانی جهت درمان بیماران افزود: با اقدامات پیشگیرانه و رعایت نکات بهداشتی در مراکز درمانی و بخش‌های بیمارستانی و همچنین آموزش کارکنان بیمارستان در خصوص راه‌های پیشگیری از عفونت‌های بیمارستانی می‌توان از شیوع بیماری‌های عفونی جلوگیری کرد.
وی اضافه کرد: عفونت‌های بیمارستانی روز به روز اهمیت بیشتری یافته و نظام سلامت کشورها را به چالشی جدی فرا می‌خواند زیرا با افزایش تعداد بیمارستان‌ها، ظهور بیماری‌های بازپدید و نوپدید ، افزایش روز افزون مقاومت‌های میکروبی و نیاز به خدمات متنوع پزشکی، بروز عفونت‌های ناشی از خدمات درمانی را اجتناب ناپذیر می‌سازد.
معاون فنی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر گفت: بروز عفونت‌های بیمارستانی از 5 درصد در کشورهای توسعه یافته تا 20درصد در کشورهای توسعه نیافته و در حال توسعه متغیر است بنابراین هدف کلی در کنترل عفونت‌های بیمارستانی کاهش این عفونت‌ها تا حد امکان است چرا علاوه بر مرگ و میر و ایجاد عوارض، با افزایش مدت بستری موجب افزایش قابل توجه هزینه خدمات درمانی شده و در نهایت سبب نارضایتی گیرندگان خدمت می‌شود.
کمیته کنترل عفونت بیمارستانی شهرستان بوشهر با حضور کارشناسانی از مرکز بهداشت و بیمارستان‌های شهرستان بوشهر در سالن اجتماعات مرکز بهداشت این شهرستان برگزار شد.


انتهای پیام/ ا.س- 3000
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
عفونت‌های.بیمارستانی     معاون.فنی     مهندس.حمید.حبیبی‌نیا     مرکز.بهداشت.بوشهر    

تاریخ بروز رسانی:   11 دی 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >