توزیع ۴۶ قلم دارو و مکمل رایگان در شهرستان جم

12 دی 1397
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم گفت: ۴۶ قلم دارو و مکمل به‌صورت رایگان در مراکز خدمات جامع سلامت، پایگاه‌های سلامت و خانه‌های بهداشت شهرستان جم توزیع می‌شود.

مهندس احمد قاسمی در گفت‌وگو با روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم گفت: یکی از مکمل‌های رایگان توزیع‌شده، قرص آهن است که به‌منظور پیشگیری از کمبود آهن و کم‌خونی ناشی از آن به‌ویژه در نوجوانان دختر در اختیار آنان قرار می‎گیرد.
قاسمی با اشاره به تأثیرات جبران‌ناپذیر کم‌خونی ناشی از آهن افزود: این کمبود در کودکان و نوجوانان موجب کاهش ضریب هوشی، عدم تمرکز حواس، ضعف یادگیری و خستگی، تأخیر در فرایند رشد عضلات و کاهش قابلیت‌های ورزشی، خستگی و افت تحصیلی و کاهش مقاومت بدن در برابر عفونت‌ها می‌شود.
قاسمی ضمن بیان این نکته که اگر غذای مصرفی در گروه‌های هدف، متنوع و مناسب باشد احتیاجی به مصرف مکمل‌های غذایی نیست عنوان داشت: مکمل‌های ایرانی موجود در کشور، متناسب با نیاز ایرانی است و نیازی به مصرف نوع خارجی آن وجود ندارد.
مکمل‌‌‌‌ها دارو نیستند
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان جم اظهار داشت: مکمل‌ها دارو نیستند و نباید به این عنوان مصرف شوند و استفاده بی‌رویه و تداخل استفاده از این مکمل‌ها می‌تواند خطرناک باشد و باعث ایجاد عوارض گردد.
احمد قاسمی افزود: فولیک اسید، قرص و قطره آهن، مولتی‌ویتامین، کلسیم و ویتامین D از دیگر مکمل‌های‌ توزیع‌شده به شمار می‌روند.


انتهای پیام/ کد خبر ا.پ ۳۰۲۰

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
مکمل     مهندس.احمد.قاسمی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.جم        

تاریخ بروز رسانی:   12 دی 1397

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >