در زمان وقوع زلزله باید تمهیدات ایمنی در نظر گرفته شود

16 دی 1397
رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث استان بوشهر گفت: در زمان وقوع زلزله باید تمهیدات ایمنی در نظر گرفته شود.

دکتر عبدالرحیم دادجو افزود: زمین‌لرزه یکی از حوادث طبیعی است که با توجه به تکرارپذیری بالا و شدتی که می‌تواند داشته باشد قابلیت آسیب‌رسانی و تخریب فراوانی برای جامعه بشری خواهد داشت.
دبیر کارگروه سلامت در حوادث غیرمترقبه بیان داشت: ازآنجایی‌که این پدیده طبیعی، قابل پیش‌بینی نبوده و نمی‌توان زمان دقیق وقوع آن را از قبل مشخص کرد موضوع آمادگی شهروندان در برابر این پدیده، کاهش آثار زیان‌بار جانی و خسارات مالی ناشی از آن بسیار مهم و ضروری است.
وی تصریح کرد: در راستای کاهش خطرپذیری و با توجه به اهداف ملی، دانشگاه علوم پزشکی بوشهر به‌عنوان متولی کارگروه سلامت در حوادث غیرمترقبه، باهدف افزایش آمادگی‌های عمومی و انسجام مراکز سلامت، برنامه‌هایی را در سطح دانشگاه طرح‌ریزی کرده است.
دکتر دادجو بابیان اینکه مدیریت حوادث استان بوشهر دبیر کارگروه سلامت در حوادث غیرمترقبه است تأکید کرد: سازمان‌های دولتی و غیردولتی باید با تکیه‌بر نکات ایمنی، آموزش، انجام تمرین و مانورهای دوره‌ای زلزله، آمادگی خود را برای شرایط اضطراری ارتقا بخشند.
رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث استان بوشهر گفت: شهروندان می‌توانند برای ارتقای سطح یادگیری و مهارتی ایمنی در برابر زلزله، به سایت اورژانس بوشهر به نشانی http://www.bushehrems.ir مراجعه و آموزش‌های لازم را دریافت و مطالعه کنند.

انتهای پیام / ز.ن -۵۰۰۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
زلزله     اورژانس     دکتر.عبدالرحیم.دادجو        

تاریخ بروز رسانی:   16 دی 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >