در مرکز آموزشی درمانی قلب بوشهر صورت گرفت؛
رگ برداری از پا به روش آندوسکوپی

17 دی 1397
برای اولین بار رگ برداری از پابه روش آندوسکوپی جهت پیوند عروق در جراحی عمل قلب باز در مرکز آموزشی درمانی قلب بوشهر صورت گرفت.

فوق تخصص جراحی قلب مرکز آموزشی درمانی قلب بوشهر در مصاحبه با روابط عمومی مرکز آموزشی درمانی قلب گفت: در برداشت ورید به روش آندوسکوپی به‌طور واضح نسبت به روش مرسوم که پوست پا باز می‌شد علاوه بر تهاجم کمتر مزایای کلینیکال بسیاری دارد.
دکتر میکائیل رضایی تصریح کرد: در این روش رگ برداری نیاز به مراقبت کمتر بعد از عمل و نیاز کمتر به بستری مجدد در بیماران با روش EVH وجود دارد، کیفیت و میزان باز بودن رگ به‌طور یکسان و برابر با روش مرسوم OVH است، مدت‌زمان بستری کوتاه‌تر، امکان عفونت کمتر زخم در این نسبت به روش باز، کاهش زمان برای خروج از تخت و راه رفتن و درد کمتر بعد از عمل است.
فوق تخصص جراحی قلب مرکز آموزشی درمانی قلب بوشهر اظهار داشت: هیچ‌کدام از بیماران با روش آندوسکوپی (EVH) نیاز به مراجعه یا بستری مجدد نداشته‌اند، در مقایسه با روش باز (OVH) که در ۱۶ درصد موارد نیاز به مراجعه و بستری مجدد داشته‌اند.
دکتر میکائیل رضایی افزود: مطالعات و بررسی‌های زیادی نشان داده‌اند کیفیت ورید و یا رگ برداشته‌شده با روش ویدیوی یا آندوسکوپی (EVH) کاملاً مطلوب و مشابه روش باز (OVH) است.
وی بیان کرد: در بیماران دیابتیک و یا چاق با ریسک بالا، عوارض و یا عفونت‌های زخم ۴ برابر کمتر از روش باز (OVH) است.

انتهای پیام / ا.ت ۴۰۹۰


با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
آندوسکوپی     فوق.تخصص.قلب     دکتر.میکائیل.رضایی     بیمارستان.قلب.بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   17 دی 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >