قائم‌مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در برنامه‌ریزی:
رسالت دانشگاه‌ها ارتقا فرهنگ جامعه است/ گزارش تصویری

19 دی 1397
قائم‌مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در برنامه‌ریزی گفت: دانشگاه به دلیل قدرت اثربخشی، می‌تواند با ارتقای فرهنگ تأثیر گسترده‌ای در جامعه بگذارد.

دکتر حسین دارابی در هفتمین کارگاه ارتقای ائمه جماعات دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: بین فرهنگ، آموزش و پژوهش در دانشگاه نباید مرزبندی باشد، همه این‌ها باید در کنار هم باشند.
وی با اشاره به دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب نسبت به فرهنگ، اظهار داشت: فرهنگ، کلید و راهکار رفع تمامی مشکلات اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و حتی مشکل اشتغال و بیکاری موجود است.
قائم‌مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در برنامه‌ریزی با تبریک موفقیت‌های ستاد اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در سطح کشوری گفت: امروز شاهد پیشرفت‌های فرهنگی زیادی در دانشگاه هستیم و روند این پیشرفت‌ها خوب و مناسب بوده است و چنین تشکیلات خوب و منسجمی کمتر دیده‌ایم که بتواند به خوبی کار فرهنگی تأثیرگذار و تشکیلاتی منسجم انجام دهد.
دکتر دارابی تصریح کرد: موفقیت‌های ستاد اقامه نماز دانشگاه علوم پزشکی بوشهر که امروز شاهد آن هستیم نتیجه تلاش عزیزانی است که در حیطه‌های فرهنگی تلاش و فعالیت کرده‌اند و دانشگاه قدردان این عزیزان بوده و همواره پشتیبان کارهای فرهنگی تأثیرگذار و منظم است.
هرگونه سرمایه‌گذاری در عرصه فرهنگ به ساماندهی مشکلات دانشگاه و جامعه منجر خواهد شد
دکتر دارابی بیان کرد: هرگونه سرمایه‌گذاری در عرصه فرهنگ در نهایت به ساماندهی و گره‌گشایی از مشکلات دانشگاه و جامعه منجر خواهد شد.
قائم‌مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در برنامه‌ریزی افزود: ازآنجایی‌که سرمایه‌گذاری در حوزه فرهنگ زیربنا و کلید رفع اکثر مشکلات است بنابراین تلاش و تأکید ما بر فعالیت‌های فرهنگی اثربخش و تأثیرگذار است.
دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در جهت ارتقا فرهنگی حرکت می‌کند
دکتر دارابی با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در جهت ارتقا فرهنگی حرکت می‌کند گفت: هزینه کرد و سرمایه‌گذاری برای کار فرهنگی یک اقدام شایسته و حرکت روبه‌جلو می‌دانیم که از این طریق هزینه‌های ما را در سایر حوزه‌ها به‌طور یقین کاهش می‌یابد.
وی بابیان اینکه فرهنگ خمیرمایه هر دستاورد در جامعه است و نقش تعیین‌کننده در جامعه بر عهده دارد افزود: رسالت دانشگاه ارتقا فرهنگ جامعه و فرهنگ عمومی است و اگر دانشگاه را فرهنگ‌ساز بدانیم حرف اشتباهی نزده‌ایم.
خدمت به نماز افتخار ماست
دبیر ستاد اقامه نماز و امور مساجد دانشگاه علوم پزشکی بوشهر نیز بابیان اینکه خدمت به نماز افتخار ماست گفت: باید نماز را درک کنیم، همچنان که خدای ناشناخته را نمی‌توان عبادت کرد و راه پیامبر را بدون شناخت نمی‌توان ادامه داد نماز را هم بدون شناخت نمی‌توان اقامه کرد.
حجت‌الاسلام مجتبی احمدی افزود: متأسفانه شخصیت نماز برای ما روشن نشده است، ازاین‌رو وظیفه امروز ما احیا کردن اصل نماز و پرداختن به ارکان آن است و البته کار ساده‌ای نخواهد بود.
هفتمین کارگاه ارتقای ائمه جماعات دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین عباس دشتی مسئول دفاتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های استان بوشهر، دکتر حسین دارابی قائم‌مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در برنامه‌ریزی، کارشناسان فرهنگی و ائمه جماعات در سالن کنفرانس هلال‌احمر برگزار شد.
انتهای پیام / م.غ ۱۰۲۳

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
ارتقا.ائکه.جماعات     دکتر.حسین.دارابی     ستاد.اقامه.نماز     حجت‌الاسلام.مجتبی.احمدی    

تاریخ بروز رسانی:   19 دی 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >