فرماندار شهرستان عسلویه:
پیشگیری از بیماری‌ها، درمان و هزینه‌ها را کاهش می‌دهد

22 دی 1397
فرماندار شهرستان عسلویه گفت: پیشگیری از بیماری‌ها، درمان و هزینه‌ها را کاهش می‌دهد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه: مهندس عبدالنبی یوسفی در کارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان افزود: سلامت مردم از مهم‌ترین مقوله‌های موردتوجه کارگروه بوده و اميدواريم با تعامل و همکاری بین مردم و مسئولین، مسائل و مشکلات بهداشتی شهرستان به حداقل رسیده و شاهد تغییرات اساسی در ارتقا شاخص‌های بهداشتی در شهرستان باشیم.
وی تصریح کرد: باید آگاهی و اطلاع‌رسانی به مردم به نحو احسن انجام پذیرد تا جامعه‌ای آگاه و دانا به مسائل جسمی و معنوی داشته و رفاه عمومی را در تمامی زمینه‌ها رقم بزنیم.
مهندس یوسفی با اشاره به اینکه اهمیت و اساسی بودن موضوع شورای سلامت و امنیت غذایی باید لحاظ شود عنوان داشت: در دین به امنیت و سلامت بسیار تأکید شده و نیاز جامعه به این موارد بسیار ضروری است.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه گفت: سلامت و امنیت غذایی مردم از مسائل بسیار مهمی است که در این خصوص تاکنون شورای سلامت شهرستان مصوباتی داشته و ضروری است که ادارات و دستگاه‌های ذی‌ربط نسبت به بحث سلامت و امنیت غذایی مردم با همدیگر و بخصوص با شبکه بهداشت و درمان شهرستان تعامل بیشتری داشته باشند.
مهندس جاسم زارعی افزود: بهداشت آب موضوعي بسيار مهم در بهداشت عمومي و مديريت سلامت است، زیرا آب یک عنصر حياتي با ويژگي‌هاي قابل‌توجه بوده و بسياري از مشكلات بهداشتي كشورهاي در حال پيشرفت عدم برخورداري از آب آشاميدني سالم است.
دبیر شورای سلامت و امنیت غذایی بیان داشت: ازآنجایی‌که محور توسعه پايدار، انسان سالم بوده و سلامت انسان درگرو بهره‌مندي از آب آشاميدني مطلوب است مصرف آب باکیفیت، تضمین‌کننده سلامت انسان است.
مهندس زارعی تأکید بسیاری بر بحث سبک زندگی سالم، تحرک فیزیکی، عدم استعمال انواع دخانیات، اعتیاد، مشروبات الکلی، تغذیه سالم، عوامل خطر زیست‌محیطی و استرس داشت.
وی تصریح کرد: با توجه به نتایج پژوهش‌های سال ۹۷ دانشگاه علوم پزشکی و شبکه بهداشت و درمان شهرستان در زمینه ارزیابی خطر ۱۰ ساله بیماری‌های غیر واگیر به‌ویژه بیماری‌های قلبی_عروقی در سطح شهرستان، متأسفانه مردم شهرستان به‌ویژه زنان ازنظر کم‌تحرکی در سطح استان، کم‌تحرک‌ترین افراد بوده و چربی خون بالایی دارند که در صورت عدم‌تغییر سبک زندگی و رژیم غذایی با مشکلات زیادی مواجه خواهیم بود.
سومین جلسه شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان عسلویه به ریاست فرماندار و با حضور اعضای شورای سلامت و امنیت غذایی شهرستان، در سالن جلسات فرمانداری عسلویه برگزار شد.

انتهای پیام/ع.م- ۳۰۹۰

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
کارگروه.سلامت     فرماندار     عبدالنبی     یوسفی     مهندس.جاسم.زارعی     شبکه.بهداشت.درمان    
شهرستان.عسلویه        

تاریخ بروز رسانی:   22 دی 1397

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >