به مناسبت روز پرستار و همزمان با سراسر کشور برگزار شد؛
ارائه خدمات رایگان در ایستگاه سلامت بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر

23 دی 1397
به مناسبت روز پرستار و همزمان با سراسر کشور خدمات رایگان در ایستگاه سلامت بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر ارائه می‌شود.

سوپروایزر آموزش سلامت بیمارستان شهدای خلیج فارس گفت: بر اساس طرح ملی "سلامت ایرانیان بالای 30 سال " و با استقرار ایستگاه سلامت در این بیمارستان به صورت غربالگری خدمات رایگان مانند اندازه‌گیری فشارخون، قد، وزن، دور کمر و اندازه گیری نمایه توده بدنی به هم‌استانی‌های عزیز ارائه می‌شود.
آمنه خدادای افزود :در این ایستگاه آموزش‌های لازم در مورد پیشگیری از اضافه وزن و چاقی، فشارخون و رژیم غذایی سالم توسط کارشناسان این مرکز ارائه می‌شود.
وی تاکید کرد: چاقی و فشار خون از عوامل بروز بیماری‌های غیر واگیر از جمله دیابت، سکته‌های قلبی و مغزی و سرطان به شمار می‌رود که یکی از مهم‌ترین راه‌های ارتقای سطح سلامت، پیشگیری از بیماری است.
مدیر خدمات پرستاری بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر گفت: طرح ملی غربالگری در افراد بالای30 سال در کلیه دانشگاه‌های علوم پزشکی و به صورت همزمان انجام می‌شود که در این طرح میزان بروز فشار خون و چاقی افراد بررسی می‌شود.
زهرا حیدری سروستانی خاطر نشان کرد: هدف از برگزاری این ایستگاه، سلامت سنجی افراد جامعه بالای 30 سال کشور بوده که این پایگاه آموزش‌های لازم در این زمینه را به افراد ارائه داده و در صورت نیاز به پزشکان درمانگاه ارجاع داده می‌‌شوند.
در راستای اجرای برنامه ارتقا سطح سلامت مراجعین مراکز درمانی، بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر با همکاری دانشگاه علوم پزشکی، دانشکده پرستاری و مامایی و دانشکده پزشکی اقدام به برگزاری ایستگاه سلامت جهت غربالگری فشارخون و پخش پمفلت‌های آموزشی در زمینه‌های مختلف کرده است.
دکتر علیرضا رئیسی معاون بهداشتی وزیر بهداشت در حاشیه بازدید از بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر ضمن حضور در این ایستگاه و تبریک روز پرستار از پرستاران مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج فارس با اهدا گل تقدیر کرد.

انتهای پیام/ ر.ک4070
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
ایستگاه.سلامت     معاون.وزیر     دکتر.علیرضا.رئیسی     آمنه.خدادادی     زهرا.حیدری‌سروستانی     بیمارستان.خلیج.فارس    
   

تاریخ بروز رسانی:   23 دی 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبرارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >