معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان:
بیش از 80 درصد از میانسالان و سالمندان شهرستان دشتستان از خدمات سلامت بهره‌مند شده‌اند

25 دی 1397
معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان گفت: شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان در ارایه خدمات به گروه میانسال و سالمند به نتایج مثبتی رسیده است و در حدود 80 درصد از این دو گروه از خدمات ومراقبت‌های طرح تحول نظام سلامت بهره‌مند شده‌اند.

محمدحسین دریسی تصریح کرد: در حدود 120 هزار نفر از جمعیت شهرستان را دو گروه میانسال و سالمند تشکیل داده و ضرورت انجام مراقبت‌های بهداشتی به این دو گروه سنی الزامی و از اهمیت زیادی برخوردار است و ارایه خدمات به این دو گروه سنی در صورت نداشتن مشکل، هر سه سال یکبار و در صورت وجود مشکل به صورت ممتد، توسط مراقبین سلامت انجام می‌شود.
دریسی افزود: شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان برای ارتقای شاخص مراقبت از میانسالان و سالمندان، اقداماتی نظیر اجرای طرح ضربت مراقبت تمام گروههای سنی درب منزل با حضور مراقبین سلامت زن، مرد و پزشک، هماهنگی با مدیران ادارات در جلسه شورای سلامت فرمانداری همراه با تحویل کارت مراقبت برای مراجعه به مراکز خدمات جامع سلامت و هماهنگی با کانون بازنشستگان ادارات در خصوص مراجعه افراد سالمند به مراکز خدمات جامع سلامت و انجام مراقبت انجام داده است.
وی اظهار داشت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت در نیمه دوم سال 95، مراقبت تمام گروه‌های سنی در سامانه الکترونیکی سیب در مراکز خدمات جامع سلامت توسط مراقبین سلامت زن و مرد، کارشناس تغذیه، کارشناس سلامت روان و پزشک به صورت دوره‌ای و ممتد ارایه می‌شود.
دریسی افزود: هدف از انجام اینگونه مراقبت‌ها تلاش برای کاهش مرگ و میر، پیشگیری از بیماری‌ها و کنترل بیماری‌های مزمن مانند فشارخون، دیابت و چربی خون همچنین اصلاح شیوه زندگی و ارتقای سلامتی است.

انتها ی پیام/ س.غ/3030
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
سالمندان     میانسالان     معاون.بهداشتی     محمدحسین.دریسی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    
   

تاریخ بروز رسانی:   25 دی 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >