فرماندار دشتستان؛
تمامی سایت‌های دفن پسماند شهرهای شهرستان باید حداقل استانداردهای بهداشتی را داشته باشند

29 دی 1397
فرماندار شهرستان دشتستان گفت: تمامی سایت‌های دفن پسماند شهرهای شهرستان تا آخر سال‌جاری باید حداقل استانداردهای بهداشتی را داشته باشند.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان؛ دکتر ارسلان زارع درکارگروه سلامت و امنیت غذایی شهرستان از بخشداری‌ها خواست بر اساس جلسات فرعی کارگروه پسماند، ساماندهی محل‌های دفن روستایی را نیز در دستور کار خود قرار دهند.
وی تصریح کرد: اداره محیط‌زیست به عنوان دبیر کارگروه پسماند شهرستان در خصوص تجمیع محل پسماند شهرهای بخش‌های مرکزی، سعدآباد، شبانکاره و آبپخش باید تصمیمات لازم را اتخاذ نماید.
فرماندار دشتستان با تأکید بر نقش سازمان‌های مردم نهاد و آموزش و پرورش در بالا بردن سطح آگاهی و فرهنگ جامعه در زمینه مدیریت پسماند و تفکیک صحیح زباله  از همه ادارات خواست که از ظرفیت این گروه‌ها استفاده نمایند.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان ضمن ارائه گزارش وضعیت محل‌های دفن پسماند شهرهای شهرستان، عمده مشکلات سایت‌های دفن را نداشتن حصار دفن، وجود دوره گردان زباله، نداشتن کارت معاینه شغلی کارگران، نداشتن تابلو راهنما و سوزاندن زباله‌ها عنوان کرد.
مهندس ماریا خویش‌دوست با توجه به اهمیت بهداشت محل‌های دفن خواستار اهتمام جدی شهرداران جهت بهبود وضعیت موجود شده و گفت: باید مشکلات محل‌های دفن را با اولویت کوتاه مدت و درازمدت، ساماندهی شود.
وی در خصوص وضعیت زباله‌های عفونی عنوان کرد: شهرستان دشتستان به عنوان اولین شهرستان استان در زمینه مدیریت پسماندهای عفونی از سال ۹۴ تاکنون با همکاری سازمان نظام پزشکی، شهرداری و اداره محیط‌زیست اقدام به جمع‌آوری زباله‌های عفونی بخش‌های خصوصی و مراکز درمانی دولتی نموده که پسماندها پس از انتقال به بیمارستان شهید گنجی و امحا توسط دستگاه اتوکلاو، بی‌خطر سازی شده و سپس به محل دفن توسط شهرداری منتقل می‌شوند.
در پایان کارگروه سلامت و امنیت غذایی مقررشد تمامی شهرداران تا پایان سال‌جاری حداقل استانداردهای بهداشتی محل دفن ازجمله حصارکشی و محدوده سازی، نصب تابلو راهنما، کارت معاینه شغلی کارگران و جلوگیری از سوزاندن زباله‌ها را اجرایی نمایند.

انتهای پیام/ س.غ/۳۰۳۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
امنیت.غذایی     فرماندار     دکتر.ارسلان.زارع     مهندس.ماریا.خویش‌دوست     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان    
   

تاریخ بروز رسانی:   29 دی 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >