کاهش میزان بروز حوادث ترافیکی با افزایش سطح آگاهی جوانان

1 بهمن 1397
کارشناس سلامت جوانان، نوجوانان و مدارس بوشهر گفت: افزایش سطح آگاهی جوانان در خصوص توجه به قوانین و مقررات رانندگی باعث کاهش میزان بروز حوادث ترافیکی می‌شود.

پریوش جوانشیر گفت: یکی از عوامل مهم مرگ‌ومیر در ایران علاوه بر بیماری‌های قلبی و عروقی، دیابت و بیماری‌های مُزمن ریوی و سرطان، حوادث ترافیکی در گروه سنی ۱۸ تا ۲۹ سال است.
جوانشیر با تأکید بر لزوم آشنایی اقشار مختلف جامعه به‌ویژه جوانان با عوامل مؤثر در بروز سوانح ترافیکی و راه‌های پیشگیری از آن‌ها عنوان داشت: سوانح و حوادث یکی از سه عامل اول بروز مرگ‌ومیر در ایران و جهان است و ازآنجاکه حوادث، موجب از دست رفتن سال‌های عمر مفید بیشتری از جوانان خواهد شد شناسایی و کنترل عوامل خطر مؤثر در بروز حوادث، می‌تواند به میزان بسیار زیادی از بار بیماری و مرگ در کشور کاهش دهد. بدین جهت، در نظر گرفتن این جنبه در نظام تحول سلامت بسیار بااهمیت است.
کارشناس سلامت جوانان، نوجوانان و مدارس بوشهر خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری کارگاه آموزشی پیشگیری از مرگ جوانان به دلیل حوادث ترافیکی آشنایی مراقبین سلامت با راه‌های پیشگیری از آسیب‌های ناشی از سوانح و حوادث ترافیکی و افزایش سطح آگاهی جوانان در خصوص توجه به قوانین و مقررات رانندگی به منظور کاهش میزان بروز این‌گونه حوادث است.
کارگاه آموزشی پیشگیری از مرگ ناشی از حوادث حمل‌ونقل ترافیکی در جوانان، جهت مراقبین سلامت شاغل در پایگاه‌ها و مراکز خدمات جامع سلامت توسط واحد سلامت جوانان، نوجوانان و مدارس مرکز بهداشت شهرستان بوشهر برگزار شد.

انتهای پیام/ ا.س- ۳۰۰۰

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
حوادث.ترافیکی     پریوش.جوانشیر     مرکز.بهداشت.بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   1 بهمن 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >