بخشدار آبپخش:
ارتقای آگاهی مردم درزمینه کاهش مصرف دارو و ارجاع به متخصص باید نهادینه شود

2 بهمن 1397
بخشدار آبپخش گفت: ارتقای آگاهی مردم در زمینه کاهش مصرف دارو و ارجاع به متخصص باید نهادینه شود.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان، علی تنگ ارمی در نشست هم‌اندیشی با مسئولین شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان افزود: رشد همه‌جانبه در تمامی حوزه‌ها بسیار ارزشمند است و نگاه ویژه دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، مسئولین و کارکنان شبکه بهداشت و درمان دشتستان به این بخش ستودنی است.
وی تصریح کرد: برای ارتقای شاخص‌های بهداشتی و همچنین ارتقای آگاهی مردم در حوزه‌های بهداشت و درمان، بخشداری به عنوان یکی از دستگاه‌های متولی سلامت، حمایت‌های همه‌جانبه خود را از طرح‌های پیشنهادی و اجرایی شبکه بهداشت و درمان اعلام می‌دارد.
بخشدار آبپخش تصریح کرد: گام اول ما در ارتقای شاخص‌های بهداشتی باید بافرهنگ سازی و آموزش مردم شروع شود و کارکنان مرکز خدمات جامع سلامت شهر آبپخش، مشکلات این حوزه را شناسایی و پس از تدوین برنامه، شرح وظایف سایر نهادها را در این بخش مشخص نمایند.
وی خاطرنشان کرد: با فضای همدلی و همکاری که در این بخش موجود است، امیدواریم انتظارات ما در بخش بهداشت و درمان با راه‌اندازی کارگروه‌های تخصصی در کمترین زمان ممکن محقق شود و کاهش مصرف دارو و ارجاع به متخصص که از دغدغه‌های اصلی بخش سلامت است با ارتقاء آگاهی مردم نهادینه شود.
رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دشتستان نیز گفت: بخش آبپخش با داشتن بیش از 23 هزار جمعیت، و موقعیت جغرافیایی خاص یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین بخش‌های شهرستان است و توسعه زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی تأمین‌کننده سلامت مردم این بخش می‌باشد.
مهندس ماریا خویش دوست اظهار کرد: پزشکان به عنوان سرپرست تیم سلامت در مراکز خدمات جامع سلامت بیشتر بار مراجعات و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی را به مردم‌دارند و تلاش و همکاری نهادهای بخش آبپخش در ماندگاری و ارائه خدمات مطلوب‌تر تأثیرگذار است.
وی بابیان اینکه، مصرف دارو و ارجاع به پزشک متخصص باید با تجویز پزشک خانواده و اصولی باشد بیان کرد: یک محله از شهر آبپخش به صورت پایلوت با همکاری شهرداری و شورای اسلامی شهر آبپخش انتخاب و با تشکیل کانون سلامت محله در جامعه هدف، آموزش‌ها در زمینه کاهش مصرف دارو و ارجاع به متخصص به صورت برنامه‌ریزی‌شده و مدون توسط کارگروه‌هایی که مرکز خدمات جامع سلامت آبپخش مشخص می‌کند، در اسرع وقت انجام شود.
وی خاطرنشان کرد: با کاهش مصرف دارو، آزمایش‌های غیرضروری و بار ارجاع، سرانه جمعیتی آبپخش برای توسعه سایر بخش‌های بهداشتی این بخش هزینه می‌شود و می‌توانیم انتظارات مردم را برآورده کنیم.
در این نشست، رییس و معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان دشتستان، شهردار و رییس شورای اسلامی شهر آبپخش حضور داشتند.

انتهای پیام/ س.غ/3030
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
شبکه.بهداشت.درمان.دشتستان     ماریا.خویش.دوست     بخشدار.آبپخش     علی.تنگ.ارمی     کاهش.مصرف.دارو     آگاهی.مردم    
ارتقای.بهداشت    

تاریخ بروز رسانی:   2 بهمن 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >