اجرای مرحله اول واکسیناسیون تزریقی فلج اطفال در شهرستان بوشهر

3 بهمن 1397
کودکان متولد سال ۱۳۹۵ به بعد در مرحله اول واکسیناسیون فلج اطفال تزریقی از اول تا ۳۰ بهمن‌ماه سال جاری در کلیه مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی واکسینه می‌شوند.

کارشناس بیماری‌های واگیر مرکز بهداشت بابیان اینکه مرحله اول طرح واکسیناسیون تزریقی فلج اطفال از اول لغایت ۳۰ بهمن‌ماه سال جاری انجام می‌شود افزود: والدین یا سرپرستان خانوار می‌توانند با مراجعه به کلیه مراکز خدمات جامع سلامت کودکان متولد سال ۱۳۹۵ به بعد خود را واکسینه نمایند.
فاطمه مزارع هدف از اجرای این برنامه را افزایش ایمنی بیشتر کودکان در برابر بیماری فلج اطفال دانست وبیان داشت: با توجه به وجود بیماری فلج اطفال در ۲ کشور همسایه یعنی پاکستان و افغانستان و همچنین به‌منظور تکمیل برنامه ایمن‌سازی کودکان واجد شرایطی که به هر دلیلی موفق به انجام واکسیناسیون نگردیده‌اند کلیه مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی شهرستان بوشهر، کودکان را در برابر این بیماری واکسینه می‌نمایند.
وی خاطرنشان کرد: بیماری فلج اطفال یکی از بیماری‌های ناتوان‌کننده بخصوص در دوران کودکی است که انتقال آن از راه گوارشی و با شیوع کمتر از راه تنفسی است و می‌تواند کودکان مصون نشده را مبتلا نماید.


انتهای پیام/ ا.س- ۳۰۰۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
متولدین.95     واکسن.تزریقی.فلج.اطفال     تزریق     مراکز.خدمات.جامع.سلامت     واکسیناسیون     بهمن.ماه    
کارشناس.بیماری.های.واگیر     مرکز.بهداشت.شهرستان.بوشهر     فاطمه.مزارع    

تاریخ بروز رسانی:   3 بهمن 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >