معاون امور استان‌های مجمع خیرین کشور:
۱۱۰ هزار خیر در مجمع خیرین سلامت کشور ساماندهی شدند/ بیش از ۶ هزار میلیارد تومان عملکرد مجمع خیرین در سال ۹۶ بوده است

3 بهمن 1397
معاون امور استان‌های مجمع خیرین کشور گفت: مجمع خیرین سلامت کشور بیش از یک دهه از عمر آن می‌گذرد که در این مدت بیش از ۱۱۰ هزار خیر با این مجمع هماهنگ و عضو مجمع شده‌اند.

اسماعیل غنیان در حاشیه سفر خود به استان بوشهر در گفتگو با خبرنگار دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: مجمع خیرین سلامت یکی از بازوان محکم برای ارتقاء سلامت در جامعه است.
وی بابیان اینکه خوشبختانه وزارت بهداشت در چند سال اخیر در توسعه زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی عملکرد بسیار خوبی ارائه کرده تصریح کرد: تلاش مجمع خیرین برای روند رو به رشد حضور خیرین در حوزه سلامت است در همین راستا در سال‌های اخیر در بحث سخت‌افزاری مثل ساخت و تجهیزات ساختمان‌های بهداشتی و درمانی در کنار وزارت بهداشت برای رفع کمبودها بوده‌ایم.
بیش از ۶ هزار میلیارد تومان عملکرد مجمع خیرین در سال ۹۶ بوده است
معاون امور استان‌های مجمع خیرین کشور گفت: خیرین حوزه سلامت در پراکندگی جغرافیایی ۳۰۰ نقطه کشور حضور دارند که تا پایان سال ۹۶ بیش از ۶ هزار میلیارد تومان عملکرد مجمع خیرین بوده است و تا پایان سال ۹۷ نیز پیش‌بینی می‌شود بیش از هزار میلیارد تومان خیرین در حوزه سلامت هزینه کنند.
غنیان افزود: البته ما در روند سال جاری و سال‌های آینده حضور در عرصه پژوهش نیز خواهیم داشت که بتوانیم خیرین را تشویق بکنیم در این حوزه نیز فعالیت داشته باشند.
وی تصریح کرد: مراکز درمانی متعدد که ساخته می‌شود نیازمند نیروی تخصصی است که تأمین آن بر عهده وزارت متبوع است برای تربیت بهتر و آرامش نیاز به سرپناه است که با توجه به کمبود خوابگاه‌های دانشجویی، نبود فضای استاندارد کافی تلاش ما این است که خیرین را به ورود به عرصه ساخت خوابگاه‌های دانشجویی تشویق کنیم.
معاون امور استان‌های مجمع خیرین کشور گفت: انتظار می‌رود خیر که با تمام وجود در عرصه سلامت حضور پیدا می‌کند موانع جلوی روی آن باید برطرف شود و یک سری ابزارهای تشویقی نیز برای آن‌ها در نظر گرفته شود.
غنیان بیان کرد: اگر قرار است تجهیزات پزشکی اهدا یا وارد بکنیم حداقل برای این موضوع بخش مربوطه ارز مرجع را برای ورود تجهیزات خریداری در اختیار مجمع خیرین سلامت قرار دهد.
وی تصریح کرد: نیازهای تشخیصی که قرار است به کشور وارد بکنیم باید با ارز مرجع باشد که در توان خیر نیز باشد.
معاون امور استان‌های مجمع خیرین کشور گفت: متأسفانه مصوبه‌ای که توسط تعدادی از وزرا و مجمع خیرین امضاشده است به دستگاه اصلی برای تشویق مالیاتی ابلاغ نشده است و این باعث شده نتوانیم از این ابزار تشویقی برای خیرین استفاده کنیم.
غنیان افزود: اگر دولت در بخشودگی مالیاتی و طرح‌های تشویقی مالیاتی به کمک خیرین بیاید می‌تواند کمک شایانی به حضور پررنگ‌تر خیرین به عرصه سلامت کند.
وی با تأکید بر اینکه باید زمینه اعتمادسازی در جامعه فراهم شود تا خیران بیشتری در این حوزه جذب شوند بیان کرد: خیران با نیت خالص و نگاه ژرف و عمیق به حوزه سلامت کشور پی می‌برند و از مال و ثروتشان در این راه دریغ نمی‌کنند.
معاون امور استان‌های مجمع خیرین کشور گفت: استان بوشهر ازجمله استان‌هایی بوده است که زیرساخت‌های آن در عرصه‌های مختلف پیشرفت خوبی داشته است و هم‌زمان با سرمایه‌گذاری خوبی که دولت در عرصه سلامت کرده است خیرین نیز در این عرصه حضور خوبی داشته‌اند.
غنیان اظهار داشت: بر اساس آمار بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال از پروژه‌های عرصه سلامت استان توسط خیرین در حال احداث یا تکمیل است.
انتهای پیام /م.غ ۱۰۲۳

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
مجمع.خیرین.سلامت.کشور     معاون.امور.استانها     اسماعیل.غنیان     بوشهر     دانشگاه.علوم.پزشکی    

تاریخ بروز رسانی:   3 بهمن 1397

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >