سرپرست شبکه بهداشت ودرمان شهرستان عسلویه:
توسعه و ارتقا سلامت باید به یک باور و فرهنگ عمومی تبدیل شود

6 بهمن 1397
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه گفت: توسعه و ارتقا سلامت باید به یک باور و فرهنگ عمومی تبدیل شود.

جاسم زارعی در کمیته شهرستانی مدارس مروج سلامت افزود: توسعه پایدار یک منطقه در سایه سلامت و بهداشت آن جامعه به دست می‌آید که رسیدن به این هدف نیازمند عزم عمومی آحاد جامعه و دستگاه‌های فرهنگی، آموزشی، تربیتی و مسئولان است.
وی تصریح کرد: همیشه تأثیر پذیری کودکان و نوجوانان نسبت به سایر گروه‌ها بیشتر بوده و سرمایه گذاری بر این گروه‌های سنی نتیجه بیشتری را در پی دارد به مین منظور نباید فرصت طلایی این بازه زمانی از دست برود.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه گفت: کمیته شهرستانی مدارس مروج سلامت در راستای هم فکری و همکاری تمام واحدهای شهرستان جهت رفع مشکلات تشکیل شده و فرصت مناسبی جهت بررسی تمامی مسائل مربوط به مدارس است.
زارعی همچنین در خصوص فرهنگ‌سازی در ترویج تفکیک زباله از مبدأ پسماند و رسیدن به زباله کمتر و بدون بو افزود: در بسیاری مواقع ما متوجه عواقب تفکیک نکردن زباله‌ها نبوده و نسبت به تأثیر آن بر روی محیط زیست و نسل‌های آینده بی‌اعتنایی می‌کنیم.
کارشناس بهداشت مدارس، نوجوانان و جوانان شبکه بهداشت و درمان عسلویه گفت: کمیته شهرستانی مدارس مروج سلامت در جهت رفع نواقصات و مشکلات شناسایی شده طی بازدید، اولین ممیزی خارجی شهرستان را توسط کارشناسان شبکه بهداشت و درمان برگزار کرده است.
رخساره رستمی افزود: در طی بازدیدهای صورت گرفته تمامی مسائل مربوط به مدارس از قبیل: شرایط بهداشت محیط مدارس، شرایط بوفه بهداشتی مدارس، فضای وزشی، فضای سبز، روشنایی مدارس، وضعیت سلامت دانش آموزان، مربیان و اولیا و همچنین سفیران سلامت دانش آموزی بررسی شده است.
وی تصریح کرد: امید است با توجه به کارشناسی مسائل مدرسه و مطرح نمودن این موضوعات در کمیته مذکور با همکاری تمام نهادهای شهرستان بتوان شرایط مطلوب‌تری را جهت دانش آموزان شهرستان فراهم نماییم و مدارس مجری طرح نیز بتوانند در پایان برنامه، از ۱ تا ۵ ستاره‌ی بهداشتی را از شبکه بهداشت و درمان شهرستان دریافت نمایند.
کمیته شهرستانی مدارس مروج سلامت با حضور نماینده فرماندار، رییس و معاونین اداره آموزش و پرورش، سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان، رییس شورای اسلامی شهر عسلویه، رییس شورای اسلامی شهر چاه مبارک، رییس شورای اسلامی روستای اخند و کارشناسان شبکه بهداشت و درمان شهرستان عسلویه برگزار شد.

انتهای پیام/ع.م- ۳۰۹۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
مدارس.مروج.سلامت     جاسم.زارعی     رخساره.رستمی     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.عسلویه        

تاریخ بروز رسانی:   6 بهمن 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >