نخستین کانون سلامت استان بوشهر در محله بهبهانی افتتاح شد

16 بهمن 1397
نخستین کانون سلامت استان بوشهر در بافت قدیمی محله بهبهانی شهر بوشهر با حضور مسئولین شهرستانی افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی مرکز بهداشت شهرستان بوشهر، فرماندار بوشهر در این آیین گفت: کانون سلامت محله باعث توانمند کردن مردم در مشارکت‌های اجتماعی می‌شود.
عباس جمشیدی اظهار داشت: با افتتاح کانون سلامت محله مشکلات و آسیب‌های اجتماعی محلات در این کانون شناسایی‌شده و تلاش می‌شود تا ضمن ارائه خدمات بهداشتی، درمانی و آموزشی با مشارکت سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف نسبت به رفع مشکلات این مناطق اقدام شود.
وی افزود: بافت قدیمی محله بهبهانی شهر بوشهر نیاز به بهسازی و توجه بیشتری دارد که از دانشگاه علوم پزشکی، شهرداری و سایر ادارات شهرستان جهت افتتاح اولین کانون سلامت در این محله تشکر می‌کنم.
فرماندار بوشهر بیان داشت: بخش درمان بالاترین هزینه را برای وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی دارد که با راه‌اندازی کانون‌های سلامت محله و آموزش‌های کارشناسان بهداشتی در زمینه خود مراقبتی، می‌توان از بروز بیماری‌های قلبی- عروقی، دیابت و سایر بیماری‌های غیر واگیر پیشگیری کرد.
این مقام مسئول توجه به فرهنگ خود مراقبتی فردی، خانوادگی و اجتماعی در محلات را الزامی دانست و عنوان کرد: صرفه‌جویی در همه موارد نیاز می‌باشد و باید به مردم درزمینه درست مصرف کردن در امر صرفه‌جویی آموزش داده شود که این رویه به اقتصاد خانواده کمک می‌کند.
عباس جمشیدی خاطرنشان کرد: کانون سلامت محله باعث توانمند کردن مردم در مشارکت‌های اجتماعی می‌شود و بایستی خود مردم نیز در این امر همکاری لازم را انجام دهند و در این کانون عضو شوند.
 وی تأکید کرد: در محلات قدیمی بوشهر طرح ایجاد فاضلاب شهری را شروع کرده‌ایم که با این کار، خانه‌های محلات قدیمی به فاضلاب شهری متصل خواهند شد.

انتهای پیام/ ا.س- ۳۰۰۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
افتتاح     کانون.سلامت.محله     فرماندار     عباس.جمشیدی     مرکز.بهداشت.بوشهر        

تاریخ بروز رسانی:   16 بهمن 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >