فرماندار دشتستان؛
به برکت انقلاب اسلامی، ایران به قطب پزشکی خاورمیانه تبدیل‌شده است

21 بهمن 1397
فرماندار دشتستان گفت: به برکت انقلاب اسلامی و پشتیبانی و حمایت‌های مردم، ایران به قطب پزشکی خاورمیانه تبدیل و در عرصه پزشکی خودکفا شده است.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان دشتستان؛ دکتر ارسلان زارع در اولین همایش دستاوردهای چهل‌ساله بهداشت و درمان دشتستان اظهار داشت: ارتقای شاخص‌های بهداشت و سلامت در کشور، نتیجه تلاش و پشتکار مجموعه وزارت بهداشت و درمان و همراهی مردم است.
 زارع تصریح کرد: گاهی اوقات برای درک واقعیت در هر عرصه‌ای تا نداشته ها و کمبودها و شاخصه‌های گذشته را بررسی نکنیم ممکن است به تمام واقعیت‌ها و دستاوردهای موجود پی نبریم و نتیجه اینکه قدر داشته‌های امروزمان را خواهیم دانست
فرماندار دشتستان افزود: از نخستین سال‌های پیروزی انقلاب اسلامی ایران نه‌فقط در شهرهای بزرگ بلکه در تمام شهرها و قریب به اتفاق روستاهای کشورمان پزشکانی که به مداوای مردم می‌پرداختند از دیگر کشورها بودند، اما امروز به لطف خداوند و با برنامه‌ریزی‌های خوب و تلاش دولت‌مردان جمهوری اسلامی ایران و همچنین حمایت و پشتیبانی مردم در این مورد نه‌فقط خودکفا شده‌ایم بلکه صادرات خدمات پزشکی به دیگر کشورها داریم.
دکتر زارع عنوان کرد: همه شما می‌دانید که در عرصه شاخص سرانه تخت بیمارستانی، تجهیزات رشد و پیشرفت علم پزشکی، امروز جمهوری اسلامی ایران به یک‌قطب پزشکی در خاورمیانه و آسیا تبدیل‌شده است و ما امروز سهم خوبی از گردشگری پزشکی داریم که در استان‌های مختلف ازجمله شیراز و اصفهان خدمات پزشکی باکیفیت بالایی ارائه می‌شود و در بوشهر نیز موفقیت‌های زیادی در عرصه پزشکی هسته‌ای به‌دست‌آمده است.
زارع خاطرنشان کرد: مهم‌ترین هدف دانشمندان و برنامه ریزان توسعه برای پیشرفت هر کشوری رسیدن به توسعه پایدار است که مهم‌ترین شاخص آن امید به زندگی است. در سال‌های پیش از انقلاب اسلامی شاخص امید به زندگی ۵۲ بوده، اما امروز به ۷۵ سال رسیده است.
وی ابراز داشت: در سال‌های قبل از انقلاب بسیاری از مرگ‌ومیرهای کودکان و نوزادان به دلیل ابتلا به بیماری‌های واگیر بوده است اما امروز پوشش واکسیناسیون نوزادان قریب به ۱۰۰ درصد است.
زارع تصریح کرد: امروز شاخص سلامت و درمان جمهوری اسلامی ایران در نگاه مجامع بین‌المللی جزء برترین کشورهای دنیا است که قطعاً بخش اعظمی از این موفقیت‌ها به دلیل تلاش صادقانه کارکنان خدوم وزارت بهداشت بوده است.
فرماندار دشتستان با اشاره به پوشش بیمه‌ای در کشور ابراز داشت: در سال‌های قبل از انقلاب پوشش بیمه‌ای مردم ایران اندک بوده است اما امروز این آمار از مرز ۹۶ درصد گذشته است
دکتر زارع خاطرنشان کرد: در این موفقیت‌ها و دستاوردهای بزرگ جمهوری اسلامی ایران، دولت تدبیر و امید جایگاه ویژه‌ای دارد و در طی ۵ سال اخیر اجرای طرح تحول سلامت نقش به سزایی در ارتقای شاخص‌های سلامت مردم ایران داشته و قطعاً در آینده نیز این طرح باقوت ادامه پیدا می‌کند.
 زارع با اشاره به تلاش برای رفع مشکل آب شرب دشتستان ابراز داشت: در تابستان گذشته مردم دشتستان به سبب کمبود آب و مشکلات تبعی آن متحمل سختی‌ها و مشقت‌های زیادی شدند، ما نیز برای کاهش مشکلات و سعی در بالا بردن استانداردهای بهداشتی اعتبارات خاصی را از محل اعتبارات عمرانی و غیره به این حوزه اختصاص داده‌ایم تا مردم عزیزمان تابستان پیش رو را با مشکلات کمتری بگذرانند.

انتهای پیام/ س.غ/۳۰۳۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
همایش     فرماندار     دکتر.ارسلان.زارع     شبکه.بهداشت.درمان     شهرستان.دشتستان        

تاریخ بروز رسانی:   21 بهمن 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >