نجات جان دو مصدوم با انجام دو پرواز بالگرد اورژانس در یک روز

24 بهمن 1397
رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث استان بوشهر گفت: با انجام دو پرواز در یک روز دو مصدوم توسط بالگرد اورژانس ۱۱۵ از مرگ نجات یافتند.

دکتر عبدالرحیم دادجو در تشریح این دو عملیات گفت: تیم عملیات آمبولانس هوایی اورژانس پیش بیمارستانی استان بوشهر برای انتقال پسربچه ۴ ساله که به خدمات تخصصی پزشکی نیاز داشت از بوشهر به شیراز به پرواز درآمد و پس از بازگشت از مأموریت یک، مصدوم ۳۷ ساله را از جزیره خارگ به بوشهر انتقال داد.
دکتر دادجو با اشاره به هماهنگی‌های صورت گرفته بین بخشی در این دو عملیات افزود: اولین پرواز بالگرد اورژانس به‌منظور انتقال پسربچه ۴ ساله‌ای صورت گرفت که با تشخیص تروما به گردن در اثر گیرکردن بین شیشه اتومبیل از شهرستان عسلویه با سطح هوشیاری پنج به بیمارستان سلمان فارسی بوشهر منتقل‌شده بود.
وی خاطرنشان کرد: این کودک برای ادامه درمان با سطح هشیاری ۸ و مراقبت ویژه به بیمارستان نمازی شیراز توسط بالگرد اورژانس ۱۱۵ انتقال یافت.
دکتر دادجو در تشریح انجام دومین عملیات نجات توسط بالگرد اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث استان بوشهر چنین گفت: مأموریت دوم آمبولانس هوایی دقایقی پس از فرود بالگرد در شیراز با اعزام آن به جزیره خارگ آغاز شد و عملیات انتقال مصدوم ۳۷ ساله با تشخیص سکته مغزی و گرفتگی ریه با سطح هوشیاری ۸ و انجام مراقبت‌های ویژه توسط تکنسین‌های اورژانس صورت گرفت.
وی ادامه داد: این مصدوم برای انجام خدمات درمانی تخصصی به بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر منتقل شد.
رییس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث استان بوشهر تصریح کرد: تیم عملیات پزشکی و پروازی این دو عملیات شامل آقایان حبیب شنبدی و خدارحم نویدکیا و کاپیتان علوی و کاپیتان حسینی بود.

 انتهای پیام / ز.ن -۵۰۰۰
با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال تلگرام دریافت کنید
https://telegram.me/bpumspublicrelation

کلمات کلیدی:
اورژانس115     بالگرد     دکتر.عبدالرحیم.دادجو        

تاریخ بروز رسانی:   24 بهمن 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >