سومین مدرسه زمستانه فناوری سلول‌های بنیادی استان بوشهر برگزار می‌شود

30 بهمن 1397
دبیر شورای سلول‌های بنیادی و پزشکی باز ساختی استان بوشهر گفت: سومین مدرسه زمستانه فناوری‌های سلول‌های بنیادی و اولین مدرسه زمستانه فناوری‌های نوین پزشکی به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان بوشهر برگزار می‌شود.

دکتر ماریا ظهیری در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی و بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: یکی از اولویت‌های سند نقشه جامع علمی کشور که بر اساس ظرفیت‌های مراکز علمی، پژوهشی و درمانی هدف‌گذاری شده است، توسعه فناوری‌های سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی است.
دکتر ظهیری با اشاره به توصیه ویژه مقام معظم رهبری به‌منظور رشد و شکوفایی کشور در فناوری‌های نوین پزشکی و همچنین تعالی جایگاه علمی کشور در عرصه‌های رقابت بین‌الملل افزود: با توجه به ظرفیت‌های موجود به‌منظور آموزش، پژوهش و در اختیار داشتن نیروی جوان و جویای علم، وظیفه خطیر فرهنگ‌سازی و تربیت نیروهای متعهد، متخصص و کارآمد زمینه فناوری‌های نوین پزشکی بر عهده دانشگاه‌ها به‌عنوان یکی از ذی‌قیمت‌ترین متولیان این حوزه است.
آغاز به کار سومین مدرسه سلول‌های بنیادی و اولین مدرسه فناوری‌های نوین پزشکی در ۴ اسفندماه
وی درباره برنامه‌های این رویداد ۵ روزه علمی گفت: زنگ آغاز به کار سومین مدرسه زمستانی سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی استان بوشهر و نخستین مدرسه فناوری‌های نوین پزشکی به همت اساتید و دانشجویان فرهیخته، چهارم اسفندماه سال جاری نواخته می‌شود.
دکتر ظهیری برنامه زمان‌بندی مدرسه زمستانی را چنین تشریح کرد: نخستین روز از این رویداد علمی به مدد سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان آموزش‌وپرورش استان و حمایت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، برای دانش آموزان که امیدها و آینده‌سازان کشور هستند طراحی و برنامه‌ریزی‌شده است و در آن از اساتید برجسته کشور دعوت به همکاری و ایراد سخنرانی شده است.
شرکت فعال 20سخنران کشوری و استانی در مدرسه زمستانی
دبیر شورای سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی استان بوشهر خاطرنشان کرد: در بخش اصلی برنامه با حضور ۱۴ سخنران کشوری و 6 سخنران استانی با حمایت دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و کارگروه سلامت بنیاد نخبگان استان و تأیید رییس ستاد توسعه فناوری‌های سلول‌های بنیادی معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌گردد.
دکتر ماریا ظهیری با اشاره به محورهای مختلف این رویداد علمی افزود: آشنایی با زیست مواد و نانو بیوتکنولوژی، سلول‌های بنیادی، تشخیص و درمان بیماری‌ها، پزشکی آینده‌نگر بر مبنای پزشکی فرد محور، فناوری‌های پیشگیرانه، کارآفرینی در حوزه فناوری‌های نوین پزشکی، ملاحظات اخلاقی در فناوری‌های نوین پزشکی و برگزاری کارگاه‌ها و نمایشگاه‌های جنبی ازجمله اهداف اختصاصی این رویداد علمی ۵ روزه است.
نام‌نویسی مدرسه با مراجعه به آدرس اینترنتی
دکتر ظهیری خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان به شرکت در مدرسه زمستانی سلول‌های بنیادی می‌توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی evand.com/events/scws3 نسبت به نام‌نویسی اقدام نمایند.
سومین مدرسه زمستانه فناوری‌های سلول‌های بنیادی و اولین مدرسه زمستانه فناوری‌های نوین پزشکی از چهارم لغایت هشتم اسفندماه سال جاری در سالن شهید بهشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار می‌شود، این رویداد علمی فرصتی ویژه برای بهره‌مندی حداکثری فارغ‌التحصیلان و علاقه‌مندان گروه‌های علوم پزشکی از امکانات آموزشی علمی و عملی مرتبط بادانش سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی و فناوری‌های نوین پزشکی است.

انتهای پیام/ م.پ-۱۰۲۵

با کلیک بر روی لینک زیر اخبار دانشگاه را از کانال سروش دریافت کنید
https://sapp.ir/bpumspublicrelation


کلمات کلیدی:
مدرسه.زمستانی     سلول‌های.بنیادی     دکتر.ماریا.ظهیری        

تاریخ بروز رسانی:   30 بهمن 1397

تعداد بازدید:   ۱

چاپ خبر |فايل متن خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >